Стало відомо, хто потенційно може стати новим главою Кабміну

Відставка Гончарука: стало відомо, хто потенційно може стати новим главою Кабміну.

Прем’єр-міністр України написав заяву про звільнення 17 січня. Щоправда, президент Володимир Зеленський ще не відреагував на дану заяву і не відомо, чи дійсно нинішній глава уряду залишить свою посаду. А поки президент думає, над вирішенням цього питання, Кабмін продовжує працювати в штатному режимі до рішення Зеленського.

Власне, до того часу, поки президент не внесе до парламенту кандидатуру нового очільника Кабміну, а парламент не проголосує за нього, Гончарук все одно залишатиметься виконувачем обов’язки голови уряду.

Але якщо Гончарук все ж таки піде з Кабміну (а разом з ним – й усі міністри), то влада на чолі з Зеленським повинна буде у найкоротші строки висунути нову кандидатуру на посаду голови українського уряду.

І поки над прем’єром нависла загроза відставки, а в парламенті всерйоз обговорюють скандал. Саме тому видання «РБК-Україна» вирішило дізнатися, хто ж може стати наступником Гончарука? У «Слузі народу» кажуть, що уже найближчими вихідними Зеленський зосередиться на консультаціях щодо кандидатури нового прем’єр-міністра та складу уряду. А експерти ж поки що прогнозують, хто потенційно може стати новим главою Кабміну.

Щонайменше місяць-півтора Гончарук перебуватиме у своєму кріслі. Серед найбільш вірогідних наступників його можуть бути Юлія Ковалів та Олег Устенко , бо керівником уряду є сенс призначати людину, яка а) має досвід роботи на держслужбі і розуміння того, як працює державний апарат; б) є фахівцем з економіки і вправним адміністратором; в) не викликатиме ні в депутатів, ні в суспільства, ні в наших міжнародних партнерів зайвих запитань на кшталт «а хто це? – такої думки дотримується експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.

За словами спеціаліста, новий прем’єр має представити стратегічну програму розвитку країни та пояснити, за рахунок чого цей розвиток буде відбуватися і в які строки.

Також експерт говорить, що новий глава Кабміну повинен буде поступово вирішувати найбільш важливі проблеми та стабілізувати ситуацію.

«Тобто, насамперед, ліквідувати негативні наслідки роботи «шаленого принтеру в турборежимі», — пояснив Гаврилечко.

У той же час деякі джерела стверджують, що відставки Гончарука не буде, а ситуацію із його заявою називають «зрежисованою грою». Джерела з фракції «Слуга народу» звертають увагу на те, що очільник уряду подав заяву про відставку не до Верховної Ради, як мав би за законом, а президенту, що нагадує скандальну ситуацію з «відставкою» Андрія Богдана минулого року.

Але до слова, так як би та не було, і щоб там не говорили, політики та експерти наслідки цієї ситуації для економіки України будуть серйозними. До того ж, після опублікованих плівок люди можуть замислитися, а хто ж насправді знаходиться у топ-ешелонах влади? І що з таким складом уряду на країну чекає далі? На жаль, запитань більше, аніж відповідей. Та, як би там не було, поки що у Гончарука є імунітет і піти з посади він може лише за власним бажанням…