Турчинов очолив штаб партії Порошенка

Турчинов повертається у політику: очолить штаб «Євросолідарності» і буде шукати ефективних управлінців.

Колишній секретар РНБО і один з колишніх лідерів партії «Народний фронт» Олександр Турчинов очолив штаб партії Петра Порошенка «Європейська солідарність». Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Мене не цікавить депутатський мандат чи державні посади, але щоб допомогти об’єднавчому процесу та підготувати якісні кадри ефективних управлінців, я прийняв пропозицію очолити штаб, який створює провідна українська опозиційна політична сила «Європейська солідарність», — написав пан Турчинов.

На його думку, Україні потрібне мирне перезавантаження влади, а для цього треба «відповідальні професіонали, здатні зупинити руйнацію економіки, захистити країну та примусити всіх рахуватися з національними інтересами сильної і незалежної України».

На його думку, Україна «неухильно наближається до соціально-економічної катастрофи».

«Мені боляче спостерігати, як національна безпека і оборона, яким я присвятив частину свого життя, знову стають далеко не першим пріоритетом держави, що в умовах війни неприпустимо», — вважає Турчинов.

Екс-секретар РНБО вважає, що повертаються політичні переслідування опонентів.

«Дилетантизм та популізм, як ракова пухлина, руйнують управлінську вертикаль, ведуть до хаосу та дестабілізації», — заявив Олександр Турчинов.

Він закликав до єднання і консолідації всіх «відповідальних патріотичних сил, всіх, хто здатен професійно діяти в екстремальних умовах багатовекторної кризи». 

У свою чергу народний депутат, співголова парламентської фракції ЄС Ірина Геращенко уточнила, що Турчинов очолив виборчий штаб «Європейської Солідарності» перед місцевими виборами: «Ставимо перед собою шляхетну мету: об‘єднати всі здорові, демократичні, проукраїнські і проєвропейські сили, зупинити реванш, не дати жодного шансу п’ятій колоні Кремля на місцевих виборах».

«Уже можна публічно говорити те, чому ми радіємо останні тижні. Кровавий Пастор повертається! Турчинов очолив виборчий штаб» Європейської Солідарності», — написала вона у себе в Facebook сьогодні.

Відзначимо, медійне прізвисько Турчинова «кривавий пастор», яку дала недоброзичливцями, згодом втратило негативний відтінок і стало інтернет-мемом.

За її словами, за рік у «Євросолідарності» позбавилися від «баласту і пристосуванців» і не дадуть шансу тим, хто «згадав» про партію напередодні місцевих виборів.

Геращенко пише, що вони «відкриті для всіх ідеологічних, ідейних, справжніх, патріотичних, розумних, проєвропейських, опозиційних». 

До слова, Олександр Турчинов багато років очолював штаб партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. У 2014 році він кілька місяців був в.о. президента, а після обрання президентом Петра Порошенка став секретарем РНБО.

Російська пропаганда дала Турчинову прізвисько «кривавий пастор» за його релігійність та рішучі дії навесні 2014 року.

З часом це прізвисько почали використовувати і в Україні навіть його друзі.

«Ви знаєте, мене і раніше «пастором» називали, але росіяни додали «кривавий», мабуть, вважаючи, що я їхньою кров’ю снідаю, а інколи і вечеряю. Якось спокійно я до цього ставлюсь, навіть звик. Я думаю, це прізвисько значно краще, ніж те, що українці дали Путіну», — прокоментував це прізвисько Турчинов в інтерв’ю одному із українських телеканалів.