У Києві можуть ввести комендантську годину: в поліції зробили заяву

В Україні ходять чутки, що через коронавірус можуть ввести наймасштабніше обмеження – комендантську годину.

Київські поліцейські вважають, що обмеження виходу на вулицю в столиці в нічний час може допомогти в боротьбі з мародерством в місті під час карантину. Таку заяву 25 березня зробив глава столичного главку Національної поліції Андрій Крищенко.

За словами глави Нацполіціі Києва, зараз на тлі карантину криміногенна обстановка в місті не змінилася, але мародерство в столиці може початися в будь-який момент, інформує «Апостроф».

Тому Крищенко зазначає, що злочинці можуть скористатися тим, що підприємства і магазини в столиці через карантин не працюють в нічний час.

«І ось тут би стала у нагоді заборона виходу на вулицю в нічний час», — вважає Крищенко.

Комендантська година: що це таке і коли її вводили в сучасній історії.

Комендантська година — це заборона на перебування на вулицях та в громадських місцях у певний час доби (найчастіше, вночі та ввечері). Право перебувати на вулиці дає спеціальний дозвіл.

Впровадження комендантської години передбачає:

посилене патрулювання та охорона відповідних об’єктів;

введення пропускного режиму (пересуватися по вулицях тільки з відповідним пропуском).

Комендантську годину вводили в Москві в серпні 1991 року під час подій ГКЧП, але скасували в той же день. Пізніше її вводили в Таджикистані під час війни, і там обмеження тривали кілька років. У Франції в 2015 році після низки терактів ввели обмеження на перебування людей на вулиці вночі. Зараз комендантська година є на території, яку контролюють угруповання «ЛДНР». Там заборонено пересування з 23:00 до 4:00. Людям дозволяють виходити вночі на вулицю лише кілька ночей у році на свята.

Якщо людина в заборонений час – протягом комендантської години – перебуває на вулиці , то комендантський патруль має право її затримати, перевірити в неї наявність документів, які б давали право на перебування на вулиці, чи підтвердити обставину про відсутність таких документів у даної особи, а також встановити причину порушення комендантської години.

Крім того,  комендантський патруль наділений правом  проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла затриманих громадян. У разі опору з боку затриманої особи комендантський патруль може застосовувати фізичну силу чи вогнепальну зброю.

Порушника комендантської години можна затримувати  і доставляти до відповідного пункту перевірки (військова комендатура, орган поліції) для оформлення за фактом порушення відповідних документів та можливого притягнення до відповідальності (штраф, арешт) на підставі рішення відповідного органу чи суду.

Для українців подібні обмеження не звичні, тому важливо знати юридичні наслідки порушення карантину та комендантської години.

Як відомо, через поширення коронавірусу спочатку були вимушені сидіти вдома жителі Китаю, а зараз – італійці, досить тяжко переносять суворі обмеження. 

У Греції комендантська година діє з 23 березня. На вулиці можна виходити тільки тим, хто працює, або по продукти, до аптеки чи до лікаря. При цьому людина повинна мати при собі документ, в якому зазначені місце проживання, роботи та робочого графіка.

Можна також письмово поінформувати Міністерство цивільного захисту Греції про причини свого виходу з дому. Це не стосується силовиків, медпрацівників та працівників екстрених служб. За порушення обмежувального режиму в Греції наразі передбачено штраф 150 евро.

Також через коронавірус комендантську годину запроваджено в Манілі на Філіппінах, у Тунісі, Шрі-Ланці, Йорданії, Домініканській Республіці, Саудівській Аравії та Кіпрі з 18:00 24 березня до 13 квітня.