Українці не хочуть, щоб влада продавала українську землю, – опитування

Негативне ставлення українців до питання продажу землі тільки посилюється. Підтримка громадян за чотири місяці відчутно зросла.

«Ні – продажу землі іноземцям!» Негативне ставлення українців до розпродажі землі посилилося. Так, більшість громадян України вважають, що питання про відкриття ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення можна обговорювати тільки після проведення всеукраїнського референдуму.  Такої думки дотримуються 68,9% респондентів. 19,6% опитаних вважають, що це питання не слід виносити на референдум, решта – взагалі не визначилися з відповіддю.  Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова в період з 13 по 17 лютого 2020 року.

Більш три чверті українців (76,6%) взяли б участь у референдумі щодо скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення, не прийняли б участі 12,8%, а решта опитаних не визначилися з відповіддю.

При цьому на референдумі абсолютна більшість проголосували б за продовження мораторію (64,3% всіх опитаних або 72,0% тих, хто взяв би участь у референдумі). При цьому 21,4% з тих, хто взяв би участь у референдумі (або 19,6% серед усіх опитаних), проголосували б за введення ринку землі. Решта опитаних не визначилися з відповіддю.

Як відзначають соціологи, підтримка громадянами продовження мораторію дещо зросла за останні чотири місяці: в жовтні 2019 роки за продовження мораторію готові були проголосувати 64,4% тих, хто збирався взяти участь в референдумі, а в листопаді 2019 року — 68,3% тих, хто збирався взяти участь в референдумі.

При цьому відносна більшість громадян, а це – 48,5% підтримують блокування роботи Верховної Ради фракціями «Опозиційна платформа – За життя» і ВО «Батьківщина» з метою не допустити розгляд закону про ринок землі. Не підтримують такі дії – чверть опитаних (25,4%). Решта опитаних не цікавляться цим питанням або вагалися з відповіддю.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 13 по 17 лютого 2020 року. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.