Українців будуть виховувати новими штрафами

Українців будуть виховувати новими штрафами, але чи допоможуть значні штрафи зробити українські дороги безпечнішими?

Штрафи для пішоходів за порушення правил при переході доріг будуть збільшені у п’ять разів. Відповідний законопроект №2697 Верховна Рада прийняла в середу, 3 червня, у першому читанні.

Зокрема змінами, що вносяться до КУпАП, збільшуються розміри штрафу за непокору пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху. 

Отже, закон вносить зміни до чинного Кодексу про адміністративні правопорушення, відповідно до яких штраф за перехід проїжджої частини в недозволеному місці або на жовте/червоне світло зросте з 51 грн до 255 грн. На сьогодні передбачена відповідальність у вигляді попередження або штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн).

За ті ж самі порушення у стані сп’яніння штраф підвищиться до 510 грн. Це у 3,75 разу більше, ніж передбачено чинним законодавством – на сьогодні розмір штрафу становить вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 грн).

Якщо порушення спричинило аварію , штраф зростає до 680 грн, або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин. На сьогодні діє штраф у 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Народний депутат Олександр Бакумов з фракції «Слуга народу» на засіданні парламенту зазначив, що в 2019 році сталося 8 тис. 612 ДТП із загиблими і травмованими пішоходами, зокрема, 1 тис. 261 пішохід загинув, а 8 тис. 005 – травмовано. За його словами, майже 100 ДТП із загиблими і травмованими сталися з вини пішоходів.

Водночас народний депутат Михайло Цимбалюк (фракція «Батьківщина») вважає недоречним відмовлятися від попередження пішоходів за незначні порушення, які не становлять загрози ні їхньому життю, ні іншим учасникам дорожнього руху.

Як відомо, раніше Верховна Рада посилила покарання за умисне пошкодження ліній зв’язку. За прийняття законопроекту №2654 у другому читанні і в цілому на позачерговому засіданні проголосували 288 депутатів. За новими правилами, найлегше покарання складе 1000-3000 неоподатковуваних мінімумів або обмеженням волі на 1-3 роки. Максимальне покарання — позбавлення волі на термін 6-10 років з конфіскацією майна.