Зеленський пригрозив «деяким політикам» українцями з Китаю

За підсумками засідання РНБО, президент Зеленський заявив, що за зрив евакуації громадян України з Ухань він особисто привезе їх в Конча-Заспу в особняки деяких політиків

У вівторок, 18 лютого, відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони. Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данилов. Зокрема, на засіданні обговорили наступ бойовиків на Донбасі і ситуацію з коронавірусом.

«Було 4 ключові питання: доповідь начальника Генштабу Хомчака щодо подій, які були вранці; питання щодо коронавирусу; затвердження стратегії нацбезпеки України; основні показники державного оборонного замовлення на 2020», — уточнив він.

Тим часом президент Володимир Зеленський зробив заяву за підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони. Він заявив, що деякі політичні сили підбурюють людей перекривати дороги в зв’язку з нібито неналежними заходами протидії Коронавірусу Covid-19 в Україні.

«Я хочу звернутися до деяких політичних партій, які звертаються до людей … ми цю інформацію знаємо завдяки правоохоронним органам … звертаються до людей, місцевим жителям і підбурюють їх перекривати дороги», — сказав глава держави.

За словами Зеленського, деякі ЗМІ поширили дезінформацію, що українців евакуюють з Китаю «кудись не туди, і не всі для цього готово». «Є кілька варіантів і ми повністю готові», — відповів на це він.

Президент підкреслив, що ситуація з вірусною загрозою знаходиться під «повним контролем» української влади. Інші деталі він не пояснив.

«А з приводу цих політичних» товаришів «хочу вам сказати правду: Якщо будете перекривати дороги і підбурювати людей, ми привеземо всіх наших громадян — а ми обов’язково їх привеземо додому, тому що це наш обов’язок, конституційна, і просто людська — я особисто привезу наших громадян в Конча-Заспу в їх особняки! » — заявив він.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна евакуює з Китаю громадян більше 10 країн. Зокрема, із запитом про допомогу в евакуації звернулися Норвегія, Ізраїль, Білорусь, Іспанія, Чорногорія, Аргентина, Домініканська Республіка, Еквадор, Коста-Ріка, Панама і інші країни. Також повідомлялося, що евакуйованих з Китаю українців візьмуть під цілодобову охорону.

Як повідомляв  RabinovichTV , також Зеленський заявив, що вважає прорив бойовиків поблизу лінії розмежування на Донбасі спробою зірвати мирний процес , який почав просуватися, і що РНБО прийме рішення про подальші кроки у зв’язку з провокацією бойовиків.