НАЗК та «Громадянська мережа «ОПОРА» підписали двосторонній меморандум. Головна мета – співпраця для ефективного контролю витрат партій на виборчі процеси та політичну рекламу  

Національне агентство з питань питань запобігання корупції (НАЗК) та Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа «ОПОРА» підписали меморандум. Він дозволить організаціям ефективніше співпрацювати для забезпечення доброчесності політичних партій та політичної системи загалом.

Зокрема, співпраця відбуватиметься у таких сферах:  

  • контроль за фінансуванням виборчого процесу;
  • використання коштів виборчих фондів та внесків на політичну рекламу в соціальних мережах;
  • налагодження співпраці з соціальними мережами і платформами спільного доступу;
  • обмін інформацією про розміщення політичної реклами і агітації, 
  • удосконалення законодавства щодо запобігання політичній корупції; 
  • просвітницької роботи для запобігання корупції та підвищення доброчесності. 

«Громадянська мережа «ОПОРА» – один із наших ключових партнерів у побудові доброчесної політичної системи. «ОПОРА» має значний досвід у моніторингу соціальних мереж під час виборів та контролю за використанням політичного фінансування. Впевнений, що ця співпраця допоможе посилити в Україні контроль за незаконною політичною агітацією, зокрема використанням коштів на рекламу в соцмережах, та не допускати її впливу на проведення чесних виборів», — пояснив Голова НАЗК Олександр Новіков.

«По суті меморандум є планом дій і сфер координації співпраці між «Громадянською мережею «ОПОРА» та Національним агентством у сфері політичних фінансів, політичної агітації, зокрема, яка масово присутня у соціальних мережах, але моніторинг якої майже не регламентований законодавством. Ми запропонуємо вже напрацьовані інструменти в наявності  «Опори», щоб НАЗК змогло звіряти фактичні видатки з задекларованими видатками у звітах партій під час виборчих кампаній» — Голова правління «Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

НАЗК продовжує розширювати мережу партнерів для реалізації спільних проектів та ініціатив. Так, поміж організацій, з якими НАЗК вже співпрацює на підставі меморандуму, Міністерство цифрової трансформації, Фонд державного майна, Центральна виборча комісія, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, “Канцелярська сотня”, “Антикорупційний штаб”, lifecell та громадська організація «Рух ЧЕСНО».