Абромавічус «не помічає» в «Укроборонпромі» менеджерів часів Януковича

Вибірковість у звільненнях чиновників може стати причиною нових корупційних скандалів в «Укроборонпромі» і подальшої дискредитації концерну

Антикорупційний підприємницький фронт звернувся з відкритим листом до керівника ДК «Укроборонпром» Айвараса Абромавичуса з вимогою виконати дану їм раніше обіцянку про кадрові реформи в концерні.

Зокрема, АПФ нагадав Абромавічусу про те, що в своєму інтерв’ю ІА «Укрінформ» керівник держконцерну заявив, що вже звільнив ТОП-10 чиновників Укроборонпрому. Однак в список звільнених з незрозумілих причин не потрапив заступник гендиректора з управління активами Володимир Кострицький, пише Багнет.

«Це пояснюється тим, що у заступника Кострицького особлива репутація. Ця людина дістався «Укроборонпрому» в спадок від Романа Романова, який керував концерном в 2014-2018 рр. У період 2010-2014 рр. Кострицький працював заступником прокурора Херсонської області. Після Революції гідності потрапив під Закон «про очищення влади» і був люструваний. Раніше ЗМІ з посиланням на Insider Kherson писали про те, що посада в «Укроборонпрому» Кострицький придбав в знак подяки за те, що допоміг уникнути покарання співробітнику автосалона, що належить Романову, який збив на смерть людину. Вибірковість в звільненнях чиновників в подальшому може стати причиною нових корупційних скандалів в ГК «Укроборонпром» і привести до подальшої дискредитації концерну, у якого і так не надто хороша репутація в суспільстві і серед іноземних партнерів», — йдеться у відкритому листі.

За словами президента АПФ Ігоря Єгорова, крім свого найближчого заступника, Айварас Абромавічус дивним чином «не помітив» ще одного одіозного ТОП-менеджера — В’ячеслава Проценко, який очолює одне з підприємств «Укроборонпрому» — ВАТ «Меридіан» ім. Королева ще з часів президентства Леоніда Кучми. Єгоров зазначив, що пан Проценко був викритий у корупційних схемах з виведення з держпідприємства ряду об’єктів нерухомості. Однак, незважаючи на це, не поніс покарання і зберіг посаду донині.

«У лютому 2003-го ВАТ» Меридіан «відкрило кредитну лінію в банку ВАТ «Кредитний капітал» на 750 тис. грн. У заставу надало нерухомість площею 3,3 тис. кв. м. Поручителем виступив якийсь Яковлєв А.В. Зобов’язання завод «Меридіан» за договором не виконав. Борг перед банком виріс до 762,9 тис. грн. у вересні 2003 поручитель борг погасив, а вже в липні 2004-го, користуючись правами кредитора, подав позов про стягнення застави. Госпсуд Києва позов задовольнив, після чого Яковлєв продав стягнуту нерухомість ТОВ «ФЮЧЕЛАБ» (код ЄДРПОУ 37888572), а частину здав в оренду ТОВ «ГАЛАН-КИЇВ «(код ЄДРПОУ 32821010). Обидві компанії належать дружині голови правління ВАТ» Меридіан «- Проценко Людмилі», — роз’яснив схему Ігор Єгоров.

За його словами, Наглядова рада «Укроборонпрому» на засіданні 26 листопада 2019 р. визначить кількість підприємств, які будуть приватизовані. Чи буде ВАТ «Меридіан» і далі джерелом вигоди для сумнівних осіб або завод дістанеться ефективному власнику — безпосередньо залежить від гендиректора «Укроборонпрому».

Єгоров впевнений, що такі підприємства, як ВАТ «Меридіан» повинні бути приватизовані в числі перших, оскільки держмайно на їх балансі не тільки неефективно використовується, а й є причиною корупційних оборудок. У відкритому листі до керівника ДК «Укроборонпром» АПФ поставив пряме запитання пану Абромавічус — «Якщо нові договори оренди держмайна будуть підписуватися через систему» ProZorro «, то що робити з договорами, підписаними раніше і за якими орендні ставки сильно занижені?

«Ще в 2016-м, коли концерном керував Роман Романов, АПФ ініціював і провів круглий стіл» Якщо завтра повномасштабна війна? Чи врятує країну «Укроборонпром»? «, В якому взяли участь представники НАТО. Співробітникам альянсу був представлений ряд доповідей про зловживання в «Укроборонпромі». Концерн відреагував на захід поруч пропагандистських статей із звинуваченнями АПФ в роботі на Кремль», — йдеться у відкритому листі.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.       

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий