ДБР готує підозру Порошенку: чи посадять екс-президента?

Правоохоронні органи готують підозру колишньому президенту України Петру Порошенку щодо перевищення влади при призначенні членів Вищої ради правосуддя.

18 листопада стало відомо, що Державне бюро розслідувань готується оголосити підозру Петру Порошенку. Його звинувачують в тому, що він впливав на конкурс з відбору кандидатів до Вищої ради правосуддя. У цій справі екс-президенту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років. ДБР вже передало в ГПУ проект підозри, а також проект подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення Порошенка до кримінальної відповідальності. Відзначимо, що в політичній силі Петра Порошенка назвали справу помстою директора ДБР Романа Труби.

Що далі?

Політичний експерт Андрій Золотарьов вважає, що в країні може загостритися внутрішньополітична ситуація, якщо з Петра Порошенка знімуть депутатську недоторканність за поданням Генпрокуратури. За словами експерта, Порошенко зможе представити це все як політичні репресії проти нього і його партії. Так він зуміє активізувати свій електорат, який хоч і не численний, але дуже активний. Золотарьов не впевнений, що Володимир Зеленський захоче порушувати так званий «пакт про ненапад», згідно з яким, попередників не саджають, а просто лякають. Експерт вважає, що поки Порошенку не загрожує в’язниця, тому що є певні неформальні домовленості та гарантії західних партнерів.

За словами політолога Андрія Дуди , влада намагається усунути Петра Порошенка, який все ще є їхнім політичним противником. Експерт вважає, що Порошенка можуть позбавити недоторканності, але навряд чи його посадять, оскільки екс-президент має серйозну політичну і юридичну підтримку. Тобто, атаку буде легко відбити.

Що кажуть експерти?

Політичний експерт Сергій Биков вважає, що Порошенка можуть притягнути до відповідальності. За його словами, якщо ДБР все правильно підготувало, це стає можливим. За словами політолога, ДБР і ГПУ необхідний дозвіл на притягнення Порошенка до відповідальності, щоб всі докази, які вони отримають в результаті слідчих дій, були легальними. Биков вважає, що в разі згоди депутатів слідчі візьмуться за збір доказів для інших кримінальних справ.

Експерт з конституційного права Богдан Бондаренко нагадав, що перш ніж передати подання в Раду, його повинен підписати генеральний прокурор. Всього може бути три подання: на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і обрання запобіжного заходу (арешт). За кожне подання повинні проголосувати нардепи. Бондаренко додав, що навіть в разі згоди депутатів не факт, що справу відразу ж передадуть до суду. Можливо, досудове розслідування продовжиться.

До речі, генпрокурор Руслан Рябошапка вже прокоментував подання ДБР. За його словами, відомство вивчає документи. Ймовірно, знадобляться правки.

Раніше RabinovichTV писав, що 90% людей Порошенка вже зайняли посади у владі.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий