Кредитна кабала: на що Зе-команда виміняє новий транш?

Нова команда політиків в Україні прагне отримати кредит МВФ, проте ніхто з верхівки не коментує, як це вплине на економіку країни.

Експерт висловив думку щодо вимог, які може висунути МВФ в обмін на виділення нової допомоги для України.

Якщо Україна виконає рекомендації МВФ, то вже до кінця року може отримати транш, «при цьому дуже важливо зараз домовитись про нову допомогу», — про це розповів експерт Реанімаційного пакету реформ Ілля Несходовський в коментарі «Слову і Делу».

В обмін на допомогу МВФ може вимагати від України повноцінний запуск ВАКС і конкретні результати його роботи. Антикорупційний напрямок політики, на думку експерта, на даний момент найважливіший.

«Серед рекомендацій кредиторів — реформа податкової та митної служб — буде, запуск ринку землі був ще в попередніх програмах», — констатував Несходовський.

МВФ, напевне, буде незадоволеним впровадженням економічних практик, які можуть порушити макроекономічну стабільність.

Кредитори хочуть бачити реформу Нацбанку в питанні валютної лібералізації, зміни у банківській системі, в частині зменшення кількості ризикових кредитів. Реформа Фондового ринку також може бути в порядку, — вказав експерт.

Економіст позначив, що основний орієнтир для МВФ — прийняття реалістичного Держбюджету-2020.

На думку експерта, якщо параметри нового кошторису будуть відповідати цілям макроекономічної стабільності, то до кінця року Україна може отримати транш, який передбачений ще попередньою програмою.

Уряду потрібно укласти з МВФ нову програму на наступні роки.

«Навряд чи нову програму пропишуть на 5 років, швидше за все, на 2 роки», — резюмував Ілля Несходовський.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий