Останній бастіон упав: Зеленський підписав зняття недоторканності

Реальність чи черговий піар: Зеленський підписав закон про скасування депутатської недоторканності.

Історична подія, що відбулася напередодні – скасування депутатської недоторканності Верховною Радою підписав президент України Володимир Зеленський. Відповідна заява з’явилася на сайті президента України.

Відповідно до закону, зі статті 80 Конституції України прибрали положення про те, що народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність і вони не можуть без згоди Верховної Ради бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Тепер єдине, за що не несуть юридичної відповідальності депутати – це за результати голосування і висловлювання в парламенті. Хоча є винятки – за образу чи наклеп відповідальність дійсна.

Зміни вступлять в силу з 1 січня 2020 року.

До слова, багато експертів скептично ставляться до цього закону. Зокрема зазначають, що до остаточного вирішення цього питання ще далеко. Наприклад, політолог Микола Спиридонов зазначив:

«Гучні заголовки про те, що нібито з депутатів вже зняли недоторканність – поки не відповідають дійсності», — підкреслює експерт.

Він зазначає як мінімум дві проблеми – по-перше, при голосуванні були «яскраво виражені процедурні порушення», по-друге, остаточне рішення ще має ухвалити Конституційний суд України.

Експерт припускає, що запит в КС послідує вже найближчим часом і робить висновок, що на сьогоднішній день історія зі скасуванням недоторканності «більше схожа на черговий піар, який поки не має юридичних наслідків».

Нагадаємо, 3 вересня депутати Верховної Ради проголосували за зняття депутатської недоторканності.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий