Politico: У США думають, що Україна зробила Трампу послугу за Javelin

Трамп вимагав від Зеленського «послугу» в обмін на фінансову допомогу. Не виключено, що на цьому були побудовані його стосунки з Порошенком

У 2018 році Київ після довгих переговорів з адміністрацією президента США Дональдом Трампом все-таки отримав ракети Javelin, чого не міг добитися від Барака Обами. У зв’язку з імпічментом, що загрожує Трампу, американські демократи мають намір перевірити, чи не пов’язане це рішення Вашингтона з тим, що Україна закрила справу проти екс-керівника виборчого штабу Трампа Пола Манафорта.

Про це пише видання Politico.

Перевірять всіх

Переглянути передачу Україні Javelin вирішили після резонансної розмови Трампа з президентом України Володимиром Зеленським. У демократів з’явилася підозра, що практика політичного «натиску» на українське керівництво у Трампа виникла не раптово, а задовго до фатальної розмови. Не виключено, що глава США так само тиснув і на попередню українську владу.

На думку члена Палати представників Джима Кости, ці факти мають бути ретельно перевірені в процесі підготовки процедури імпічменту. Його колеги Геррі Коннолі і Том Малиновський також цікавляться цією справою: вони відзначають, що можливе вимагання з боку Трампа обов’язково перевірять, його методи «домовлятися» вплинуть на процес імпічменту.

Без ентузіазму

Перші протитанкові ракети Javelin були поставлені з США до України в травні 2018 року. Це був результат довгих переговорів, в яких брали участь чиновники з обох сторін. Рішення про передачу ракет Трамп ухвалив восени 2017 року, при цьому висловлюючи своє невдоволення.

Через півроку, у квітні 2018 року, тоді ще президент України Петро Порошенко розпорядився, щоб Генпрокурор Юрій Луценко, який займався розслідуванням корупційної діяльності екс-глави держави Віктора Януковича, припинив співпрацювати з американським спецпрокурором Робертом Мюллером.

Лист без відповіді

Мюллер якраз розслідував діяльність в Україні Манафорта і його зв’язок з Кремлем. У листі від 4 травня 2018 року, адресованому Луценку сенаторами-демократами, висловлювалася «велика заклопотаність» новинами про припинення розслідування. Сенатори в лоб запитали в Луценка, чи тиснуло керівництво США на уряд чи правоохоронців України, однак той не відповів на питання. На думку видання New York Times, це було зроблено спеціально, щоб зберегти хороші відносини з Трампом.

Продати, а не подарувати

За словами джерела Politico, небажання продати Києву ракети Javelin тоді розглядали у Вашингтоні як «помилкову політику Обами». У планах тоді ще міністра оборони Джима Меттіса і Держсекретаря Рекса Тіллерсона було виправити цю ситуацію. Відзначається, що їм довелося довго «умовляти Трампа» підписати це рішення. Але віддавати ракети просто так Трамп не хотів, погодився тільки на продаж. Про розслідування Мюллера він тоді нібито нічого не знав.

Порошенку вдалося заручитися підтримкою Трампа, закупивши американське вугілля на суму в 80 млн дол. Це стало першою подібною угодою між Штатами і Україною, політично вигідною для обох глав держав.

Після цього Україна домовилася із США про закупівлю локомотивів GE Transportation на мільярд доларів, у той час як Трамп обіцяв своїм співгромадянам «влити нову кров» в залізничну промисловість США.

У світлі цих подій логічним виглядає припущення, що поступок з боку української влади було набагато більше.

Читайте також — Bloomberg: Трамп вимагав «послугу» не тільки від України 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий