Рада прийняла новий Виборчий кодекс: що зміниться?

Кодекс передбачає «відкриті» списки, реєстрацію online і врегулювання питань у передвиборній агітації

Верховна Рада прийняла новий Виборчий кодекс, який дозволяє виборцю впливати на місце кандидата у списку партії. Кодекс набрав 230 депутатських голосів, після 18-го голосування.

«230 за! Виборчий кодекс прийнятий! Я вітаю цей зал Верховної Ради України! Це було непросто. Я дякую всім! Я дякую Блоку Петра Порошенка! Я дякую Народний Фронт! Я дякую Опозиційний блок! Я дякую Радикальну партію! Батьківщину! Самопоміч! Я дякую всім позафракційних! (за два пройшли, пройшли за два, все добре). Виборчий кодекс з відкритими списками 3112-1 прийнятий! з усіма правками, які дав Черненко … Вітаю, друзі! Це перемога! Слава Україні! » — сказав Парубій після голосування.

Виборчий кодекс встановлює прохідний бар’єр на рівні 5%. При цьому комітет наполягав на бар’єрі в 4%. Про це пише РБК-Україна.

«Прохідний бар’єр — 5%. Це була позиція узгоджена, наскільки я розумію. Ця позиція була потрібна, щоб знайти той мінімум для голосування в парламенті. Система, по якій люди вибирають місце кандидата в списку — в бюлетені є дві графи. Перша — за партію, а друга — за кандидата від цієї партії. Люди, а не партійні лідери рухають кандидата в списку. Може бути так, що не керівник партії буде нагорі, а член партії, якому довіряють… «, — заявив Ємець.

Закон передбачає «відкриті» списки кандидатів, і вимагає запровадження регіональних виборчих округів.
Аналогічну систему передбачається застосовувати також на виборах депутатів Верховної Ради на території Криму, обласних рад, а також міських рад у тих містах, де населення перевищує 90 тис. осіб.

Документ також передбачає законодавче регулювання передвиборної агітації, понять і форм її здійснення. А також збільшуються вимоги до ЗМІ в освяченні ходу виборчого процесу, так і їх участі в передвиборній агітації.

Виборчий кодекс вступить дію в 2023 році, тобто з наступних парламентських і президентських виборів

У новій системі голосування кандидатам доведеться стати членами партій, і балотуватися від структури.

«Адже у них в певному регіоні є певна електоральна база і певна підтримка, ніж у чистого політика , який балотується, і немає структур на місцях. З одного боку, це плюс для мажоритарників. Мінус для мажоритарників в тому, що не буде самовисуванців. Їм доведеться ставати членами партій, і не буде можливості ходити в Раді й торгуватися з фракціями. Для країни — це плюс, адже це структурує парламент і розвиває партії. Тому на виборах мажоритарникам з цією системою легше перемогти. Головне знайти прохідну партію «, — пояснювали в робочій групі з підготовки кодексу.

Законом також передбачається процедура зміни місця голосування онлайн, через кабінет виборця на сайті. Це, як очікується, допоможе уникнути черги в Держреєстрі виборців, які хочуть змінити місце голосування.

Раніше Rabinovich TV повідомляв, як перевірити себе у списку виборців.

Дострокові вибори до Верховної Ради в Україні пройдуть 21 липня 2019. Для максимально прозорих і демократичних результатів голос кожного українця важливий. Перевірити наявність свого імені в списку виборців можна online за допомогою Державного реєстру виборців або в приміщенні дільничної виборчої комісії.

Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий