Рада схвалила закон щодо викривачів корупції

Закон передбачає визначення правового статусу викривачів корупції, їх права та гарантії захисту

В п’ятницю, 13 вересня, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект №1010, який врегульовує права викривачів корупції — осіб, які повідомили про злочин.

Закон вводить поняття викривачів корупції. Це фізична особа, яка повідомила про факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень іншою особою, маючи переконання, що ці факти достовірні.

Проект визначає, що викривачів та їхніх близьких родичів захищає держава. Їм гарантується анонімність, безплатна психологічна та юридична допомога.

За повідомлення про корупційне правопорушення і сприяння розкриттю передбачена винагорода, яку визначатиме суд. Її максимальний розмір — 10% від грошового розміру предмета злочину чи завданих державі збитків, але не більше 3000 мінімальних з/п (зараз це 12,5 млн грн).

Винагороду виплатять, якщо тільки сума корупційного акту, який виявив викривач, перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у не менше 5000 разів (10 млн грн на даний час).

Закон також зобов’язує НАБУ, НАЗК та інші антикорупційні органи створити захищені канали зв’язку, через які викривачі зможуть анонімно повідомляти про факти корупції.

Анонімки розглядатимуться в разі, якщо інформація в них стосується конкретної особи й містить факти, які можна перевірити. Строк розгляду – не більше 15 днів.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий