Можливий міністр розповів, що очікує українську медицину найближчим часом.
На думку експертів, міністром охорони здоров’я може стати засновник приватних клінік Києва «Борис» Михайло Радуцький.
Народний депутат в інтерв’ю агентству «Інтерфакс» розповів, що планує реформувати у вітчизняній медицині, і які кроки робитиме в першу чергу.
«Я вже неодноразово говорив: ніхто нічого не має наміру ламати, щоб потім будувати з нуля. Буде проведено аудит, все позитивне залишиться. Все, що не вийшло, спробуємо відновити або змінити. Те, що вже працює, не зупиниться. Бюджет 2019 року прийнято , закони діють. Ми не збираємося скасовувати закон, побоювання — це аматорський рівень «, — заявив він.
На питання, що стосуються фінансування та структурування медицини, як і підвищення зарплат медпрацівникам, передбачуваний міністр не дав однозначної відповіді, і наголосив на необхідності «підрахувати витрати, собівартість, додати розвиток, потім визначиться ціна».
«Люди, які вміють рахувати і думати, як правило перед тим, як щось зробити, проводять аудит і отримують базову інформацію. Нікого не хочу образити, просто скажу: ми будемо діяти згідно президентській програмі, покроково. У ній немає ніяких знищень, обнулень , немає зупинки реформи «, — зазначив Радуцький.
Нардеп заявив, що перед прийняттям будь-яких реформ і змін необхідно провести перепис населення, яку Зеленський запланував на цей рік. Далі повинен слідувати аудит, і тільки потім — реформування.
«Номер один — перепис населення. Президент обіцяє її ще в цьому році. Як можна робити розрахунки на медицину, не знаючи кількість населення? Думаю, в країні 30 млн, хтось вважає, що 28 млн, хтось — 42 млн чоловік . Субсидія списується на 42 млн. але, з іншого боку, ці ж люди розповідають, що 6 млн осіб виїхали, але списують субсидії на 42 млн чоловік з бюджету. Другим кроком буде аудит стану системи охорони здоров’я. Після проведення аудиту ми оцінимо матеріально-технічне стан медицини. Третім кроком буде прийняття протоколів. За протоколам будуть прийматися стандарти якості, а після цього будуть розраховуватися тарифи «, — сказав Радуцький.
За його словами, цей обсяг роботи планується виконати за найближчі 6-8 місяців.
«Звичайно, хотілося б витратити на це років 10, але у нас є всього лише 6-8 місяців», — додав нардеп.
Радуцький також заявив, що кожен лікар зокрема повинен мати персональну ліцензію, в цьому напрямку також будуть покладені зусилля.
«Сьогодні ліцензування клінік йде через Мінздрав. Ми не будемо породжувати нові корупційні схеми на індивідуальних ліцензіях. У всьому світі ліцензія видається лікаря один раз на все життя, її видають професійні асоціації, а не чиновники Міністерства охорони здоров’я», — сказав депутат.
«Ліцензія в медустановах і ліцензія лікаря — це дві різні речі. Крім індивідуальних ліцензій, має бути введено обов’язкове страхування відповідальності лікаря і відповідальності клінік», — додав Радуцький.
Він згадав і про необхідність підняти питання фармакології.
На питання журналіста, чи очолить Радуцький МОЗ, абонент не відповів:
«У парламент пройшли 254 особи від партії, а депутатів у Верховній Раді в цілому 450. Це не одна партія» Слуга народу «. Можливо, що я навіть в профільний комітет не ввійду. Ці питання припускають відповідь» не хочу відповідати «.
За словами новообраного депутата, клініка «Борис», засновником якої він є, вже продана.
Читайте нас в Facebook і Т witter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.