Радуцький розповів, про плани на охорону здоров’я

Можливий міністр розповів, що очікує українську медицину найближчим часом.

На думку експертів, міністром охорони здоров’я може стати засновник приватних клінік Києва «Борис» Михайло Радуцький.

Народний депутат в інтерв’ю агентству «Інтерфакс» розповів, що планує реформувати у вітчизняній медицині, і які кроки робитиме в першу чергу.

«Я вже неодноразово говорив: ніхто нічого не має наміру ламати, щоб потім будувати з нуля. Буде проведено аудит, все позитивне залишиться. Все, що не вийшло, спробуємо відновити або змінити. Те, що вже працює, не зупиниться. Бюджет 2019 року прийнято , закони діють. Ми не збираємося скасовувати закон, побоювання — це аматорський рівень «, — заявив він.

На питання, що стосуються фінансування та структурування медицини, як і підвищення зарплат медпрацівникам, передбачуваний міністр не дав однозначної відповіді, і наголосив на необхідності «підрахувати витрати, собівартість, додати розвиток, потім визначиться ціна».

«Люди, які вміють рахувати і думати, як правило перед тим, як щось зробити, проводять аудит і отримують базову інформацію. Нікого не хочу образити, просто скажу: ми будемо діяти згідно президентській програмі, покроково. У ній немає ніяких знищень, обнулень , немає зупинки реформи «, — зазначив Радуцький.

Нардеп заявив, що перед прийняттям будь-яких реформ і змін необхідно провести перепис населення, яку Зеленський запланував на цей рік. Далі повинен слідувати аудит, і тільки потім — реформування.

«Номер один — перепис населення. Президент обіцяє її ще в цьому році. Як можна робити розрахунки на медицину, не знаючи кількість населення? Думаю, в країні 30 млн, хтось вважає, що 28 млн, хтось — 42 млн чоловік . Субсидія списується на 42 млн. але, з іншого боку, ці ж люди розповідають, що 6 млн осіб виїхали, але списують субсидії на 42 млн чоловік з бюджету. Другим кроком буде аудит стану системи охорони здоров’я. Після проведення аудиту ми оцінимо матеріально-технічне стан медицини. Третім кроком буде прийняття протоколів. За протоколам будуть прийматися стандарти якості, а після цього будуть розраховуватися тарифи «, — сказав Радуцький.

За його словами, цей обсяг роботи планується виконати за найближчі 6-8 місяців.

«Звичайно, хотілося б витратити на це років 10, але у нас є всього лише 6-8 місяців», — додав нардеп.

Радуцький також заявив, що кожен лікар зокрема повинен мати персональну ліцензію, в цьому напрямку також будуть покладені зусилля.

«Сьогодні ліцензування клінік йде через Мінздрав. Ми не будемо породжувати нові корупційні схеми на індивідуальних ліцензіях. У всьому світі ліцензія видається лікаря один раз на все життя, її видають професійні асоціації, а не чиновники Міністерства охорони здоров’я», — сказав депутат.

«Ліцензія в медустановах і ліцензія лікаря — це дві різні речі. Крім індивідуальних ліцензій, має бути введено обов’язкове страхування відповідальності лікаря і відповідальності клінік», — додав Радуцький.

Він згадав і про необхідність підняти питання фармакології.

На питання журналіста, чи очолить Радуцький МОЗ, абонент не відповів:

«У парламент пройшли 254 особи від партії, а депутатів у Верховній Раді в цілому 450. Це не одна партія» Слуга народу «. Можливо, що я навіть в профільний комітет не ввійду. Ці питання припускають відповідь» не хочу відповідати «.

За словами новообраного депутата, клініка «Борис», засновником якої він є, вже продана.

Читайте нас в  Facebook  і  Т witter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий