«Слузі народу» пропонують вийти з Мінських угод: це хороша ідея?

Партія «Голос» пропонує владі вийти з Мінських угод і заморозити конфлікт на Донбасі. Політики вважають, що Україна має стати сильнішою і лише тоді займатися вирішенням цього питання.

Партія співака Святослава Вакарчука «Голос» пропонує тимчасово припинити вирішувати збройний конфлікт на Сході України. Політики вважають, що Україна має встати на ноги і лише тоді взятися за Донбас. На думку парламентської фракції, повернути Крим та Донбас наразі неможливо, тому що у України дуже багато внутрішніх проблем. А повертати території на чиїхось умовах політики не хотять.

Що думає влада?

Керівник фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що виходити з Мінських умов не можна, оскільки тоді з Росії будуть зняті усі санкції. За словами нардепа, він не розуміє, як партія «Голос» взагалі може робити такі заяви, враховуючи, що вихід з угод не піде на користь Україні.

Політолог Тарас Семенюк вважає, що такою позицією «Голос» намагається показати, що він в опозиції до чинної влади. За словами експерта, до недавнього часу «Голос» чітко не озвучував свою опозиційність, не критикував владу. Семенюк зазначив, що раніше ніхто крім окремих експертів та політиків не озвучував таку сміливу пропозицію.

Що думають експерти?

Політолог Михайло Дяденко назвав пропозицію «Голосу» безвідповідальною та популістською. За його словами, цю заяву легко можна використати проти України, в інформаційній боротьбі. Дяденко наголосив, що влада останнім часом чітко заявляє, що неухильно дотримується Мінських угод, щоб просунутися у вирішенні конфлікту на Сході України. Політолог впевнений, якщо Україна в односторонньому порядку відмовиться від Мінських угод, ми втратимо підтримку західних партнерів. Дяденко не розуміє, навіщо «Голос» зробив цю заяву, та не виключає, що це може бути політична недосвідченість або бажання опинитися в центрі уваги ЗМІ. Які б мотиви не були у «Голосу», цей крок спрямований проти інтересів України.

Військовий експерт Дмитро Снєгирьов вважає, що пропозиція «Голосу» не така вже й страшна. Він нагадав, що Грузія вже давно живе з замороженим конфліктом та займається лише підконтрольною територією. Експерт вважає, що повертати території потрібно, коли буде слушний момент.

Журналіст Сергій Бережний також позитивно оцінив пропозицію «Голосу». За його словами, навіть в Офісі президента сьогодні розглядають можливість відсторонитися від непідконтрольних територій, якщо зустріч у нормандському форматі пройде невдало. Втім, за словами експерта, західні партнери не зрадіють такому рішенню, адже для них Мінські домовленості така собі «священна корова». Україна ризикує залишитися без підтримки Заходу, якщо продемонструє зовнішньополітичну суб’єктність.

Зазначимо, що в партії «Опозиційна платформа — За життя» вважають пропозицію «Голосу» такою, що має ознаки національної зради. Тому політична сила звернулася до правоохоронців з вимогою вивчити цю заяву. Як повідомили у прес-службі ОПЗЖ, заява «Голосу» містить не лише ознаки національної зради, а й ознаки сепаратизму і посягання на територіальну цілісність України. У партії вважають, що Україна має й надалі просуватися шляхом мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Раніше RabinovichTV писав, що «Слуга народу» змінила ідеологію.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий