Стосується кожного: не перевірив лічильник – чекай на підвищений тариф

Важлива інформація, яка торкнеться усіх: українці віддадуть останні копійки за повірку лічильників гарячої та холодної води.

В українців з’явилася нова стаття витрат – їх зобов’язують раз в 3-4 роки проводити повірку лічильників гарячої та холодної води. Якщо цього не зробити, комунальники погрожують ігнорувати показання приладів і нараховувати оплату за найвищим тарифом. Видання «Вести» з’ясовували, наскільки це законно і що робити споживачам.

Що змінилося

Лічильники води повинні відповідати певним метрологічним вимогам, встановленим державою. Для цього, власне, і роблять перевірку. Якщо ж прилад не відповідає, його треба буде ремонтувати (або міняти), а після робити ще одну перевірку.

Раніше вся ця процедура покладалася на постачальників послуг, а кошти на це вони отримували за рахунок тарифів. Але з листопада цього року, згідно з новим законом, НКРЕКУ вилучила з тарифів на воду витрати на ремонт та повірку приладів обліку. І тепер відповідальність за своєчасність проведення обслуговування лежить на тих, у чиїй квартирі вони встановлені, тобто на їх власників. Роботи повинні проводити спеціалізовані організації, що мають ліцензію. Поки проводиться перевірка лічильника (за законом на це відводиться не більше місяця), платити за воду доведеться по середньомісячних показниках приладу за останні три місяці.

Скільки доведеться платити

По суті, в українців є кілька варіантів: або ж шукати фірми, або ж звертатися в місцевий водоканал. І тут виникають нюанси.

Як розповіла виданню мешканка Києва Світлана Проценко, пройшло рівно чотири роки після повірки — і прийшла квитанція з підвищеним тарифом. «Я побігла в» Київтеплоенерго «, а мені там сказали, що потрібно робити нову перевірку — без цього квартира вважається як без лічильника. Ось тепер терміново шукаю, де замовити послугу, так як мені сказали, що слюсаря місяць треба чекати. А приватники беруть дорожче, але приходять через два тижні», — говорить Світлана.

У той же час в «Київводоканалі» повідомили, що для повірки лічильника води потрібно буде зняти і відправити в сервісний центр. У Києві повірка разом з демонтажем і монтажем обійдеться в 457,73 грн: зняти і поставити — 380,94 грн, повірка — 76,79 грн.

Але можна заощадити : зняти самостійно і привести на перевірку, заплативши тільки 76,79 грн. Роботи з опломбування повинні виконуватися представниками водоканалу безкоштовно. Можна також замовити перевірку на дому, не знімаючи лічильник, якщо є впевненість, що він справний.

В одному з ОСББ голова порадив мешканцям будинків, зданих в експлуатацію п’ять, сім і десять років тому, поставити нові прилади. «Нам прийшла розсилка від глави нашого об’єднання мешканців про те, що треба зробити повірку лічильників, так як їх з часу здачі будинків в експлуатацію ніхто не чіпав. Наш голова порекомендував купити і поставити нові: мовляв, так буде дешевше і швидше — новий коштує від 300 грн і його можна не перевіряти так часто», — розповідає мешканка Ірпеня Тетяна Жиліна.

І частково в цьому є логіка. Як розповіла киянка Лариса, вона відвезла лічильник на перевірку, і їй уже три місяці його не віддають. А за цей час нарахували за середнім тарифом з урахуванням кількості зареєстрованих в квартирі. «У мене 3000 грн нарахували. Тепер висить борг, не зрозумію за що. Та ще за ці місяці, поки перевіряли, виявилося, що один лічильник – робочий, а три – неробочих. Тепер мені треба ще їх купити і поставити. А це ще 1500 грн як мінімум з роботою. І, крім того, що за кожен лічильник я вже заплатила 1600 грн», — обурюється киянка Лариса.

За відмову — підвищений тариф

Як розповідають зіткнулися з подібною проблемою, на повірку лічильника відводиться 21 день. Результат надсилається поштою. Але свідчення будуть дійсні тільки тоді, коли дані перевірки потраплять в єдину базу. Швидко це відбувається лише у тих, у кого в Мережі створений особистий кабінет. В іншому випадку, треба йти в водоканал і півдня провести в черзі.

Як розповіли в «Київводоканалі», якщо при заміні лічильника на новий власник не поставить його протягом 14 днів на абонентський облік, оплату за холодну воду йому нараховуватимуть за затвердженими законом середньомісячних нормам: 2,4 кубометра на людину при наявності централізованого гарячого водопостачання або ж 4 кубометри на людину при відсутності централізованого гарячого водопостачання.

Хитрість комунальників

Утім, експерт з питань енергетики Марія Яковлєва здивована, що «Київводоканал» встановив термін повірки лічильників через три-чотири роки. «Треба завжди дивитися, що написано в техпаспорті. У середньому термін експлуатації лічильника – 10-12 років. Якщо за технічними характеристиками перевірка повинна бути через три-чотири роки – це одне, але якщо вона передбачена через сім років, то сенсу її робити немає. Потрібно з паспортом лічильника прийти в установу і пред’явити його. Але знаєте, якщо вибирати між повіркою і заміною, я б порадила міняти. Це буде дешевше і у вас знову ж з’явиться ще 7-10 років спокійного життя до повірки», – зазначила Марія Яковлєва.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий