В Україні створять Офіс генерального прокурора

Верховна Рада має намір створити Офіс генерального прокурора після того, як Володимир Зеленський створив Офіс президента.

За прийняття законопроекту №1032 за основу проголосували 287 депутатів при мінімально необхідних 226.

Документ пропонує побудову після проведення атестації прокурорів нової структури у вигляді: Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

Також надання генеральному прокурору права ліквідовувати і реорганізовувати окружні та обласні прокуратури; ліквідацію військової прокуратури, але при цьому встановлення права генпрокурора створювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу.

Пропонується зменшити максимальну кількість співробітників прокуратури з 15 тис. До 10 тис., Надати генпрокурору повноваження затверджувати стратегію розвитку прокуратури, систему оцінки якості роботи прокурорів, порядок вимірювання і регулювання навантаження на прокурорів, розгляду звернень.

Також будуть надані можливості для всіх кандидатів з вищою юридичною освітою і стажем роботи в сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в органах прокуратури, перетворена Національна академія прокуратури в Тренінговий центр прокурорів, підвищений базовий посадовий оклад прокурора з 12 до 15 прожиткових мінімумів (до 29 тис. гривень), встановлено обмеження 25% для максимального розміру річної премії прокурорам.

Прокурори пройдуть атестацію кадровими комісіями для зарахування в новостворений Офіс і місцеві прокуратури, крім співробітників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Атестація включатиме іспит і співбесіду.

Особи, які захочуть стати прокурорами при наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи в сфері права, повинні будуть пройти відкритий конкурс на вакантні посади.

До 1 вересня 2021 року пропонується призупинити повноваження кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і встановлюється, що генпрокурор стверджує порядок проведення відбору кадровими комісіями, визначає порядок заміщення тимчасово вакантних посад прокурорів, призначає осіб на адміністративні посади в Офісі і на посаду керівника обласної прокуратури (за згодою комісії з відбору керівного складу органів прокуратури), визначає порядок розгляду дисциплінарних скарг кадровими комісіями про сову ршеніі прокурором дисциплінарного проступку і здійснення дисциплінарного провадження, визначає порядок прийняття рішення кадровими комісіями за результатами виробництва і при наявності законних підстав про накладення на нього дисциплінарного стягнення або рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий