У Києві відбувся перший антикорупційний фестиваль думок «ДумкоFest.Антикорупція»

23 вересня у київському парку ім. Тараса Шевченка відбувся перший в Україні антикорупційний фестиваль думок «ДумкоFest.Антикорупція». Фестиваль організовано Національним антикорупційним бюро України (НАБУ), за організаційної та фінансової підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.

Відкриваючи роботу фестивалю Директор НАБУ Артем Ситник закликав громадян до дискусії та живої розмови щодо перебігу антикорупційної реформи в Україні та подякував міжнародним партнерам за допомогу в організації фестивалю.

«Півтора роки тому ми разом із нашими міжнародними партнерами розпочали всеукраїнський проект «Студенти проти корупції», суть якого полягала в створенні майданчика для проведення дискусій, а також роз’ясненні молоді, що таке корупція, як з нею боротись і чого не вистачає, аби ця боротьба була успішною. Цей фестиваль – це ще одна можливість донести до вас, що відбувається в Україні з антикорупційною реформою», – зазначив Артем Ситник.

Очільниця Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Ека Ткешелашвілі наголосила, що боротьба з корупцією має велике значення для розвитку будь-якої країни. Особливо, якщо їй одночасно треба боротися за власну безпеку та економічну стабільність.

«Успіх України залежить від успіху у боротьбі з корупцією та встановлення верховенства права. Рівність кожної людини перед законом має стати закономірністю. Таким чином, кожен громадянин повинен мати рівні умови для самореалізації», – сказала Ека Ткешелашвілі.

Керівник відділу ПРООН зі стратегічного розвитку, радник з питань демократичного врядування Маркус Бренд зазначив, що створення підзвітних, прозорих інституцій та істотне зменшення рівня корупції є однією з Цілей сталого розвитку ООН. Він також зазначив, що важливу роль у цьому процесі відіграє громадянське  суспільство та становлення  ефективного діалогу у суспільстві.

«Боротьба з корупцією – це не лише робота державних установ. Це також питання побудови суспільства, що слідує ідеї доброчесності. Для цього потрібне активне громадянське  суспільство та залучення кожного громадянина до обговорення цього питання. ДумкоFest – це хороший приклад того, як ми можемо організувати таку дискусію», – сказав Маркус Бранд.

Дискусії в парку проходили в двох локаціях. Про те, що заважає успіхові нашої держави, хто головний у боротьбі з корупцією та який ідеальний рецепт для України говорили на основній сцені фестивалю. Паралельно на молодіжній сцені дискутували з приводу міфів про корупцію, як то «Риба гниє з голови» чи «Подарунок – це не корупція», обговорювали важливість digital-технологій для забезпечення прозорості і доброчесності, ділились історіями досягнення успіху чесним шляхом.

Також в рамках фестивалю було організовано Алею громадських організацій, де активісти, журналісти-розслідувачі та представники державних установ ділилися власними результатами антикорупційних розслідувань, розповідали методи викриття корупціонерів та презентували освітні програми про протидію корупції.

ДумкоFest.Антикорупція – це перший відкритий майданчик, де кожен може висловити власну думку, поглибити свої знання та критично оцінити перебіг антикорупційної реформи в Україні. Фестиваль організований по аналогії зі скандинавським форматом «фестивалю думок» (інша назва «фестиваль демократії»). Більше інформації про програму та учасників заходу, а також відео-запис дискусій фестивалю можливо знайти на сайті dumkofest.org

Більше фото тут: https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/albums/72157698494161672

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий