Зеленський буде один проти трьох, — Кучма для Associated Press

Колишній президент України Леонід Кучма дав інтерв’ю Associated Press.

Колишній президент України Леонід Кучма дав інтерв’ю Associated Press минулої п’ятниці, 13 вересня. Леонід Данилович стурбований тим, що лідери Франції та Німеччини, які є посередниками на переговорах між Росією та Україною, підштовхнуть президента Володимира Зеленського до неприйнятних компромісів із Росією.

Шлях до вирішення конфлікту

Надія на вирішення конфлікту на сході України, який забрав понад 13 000 життів, відновилася після того, як Володимира Зеленського було обрано президентом України у квітні. 

Нагадаємо також, що 7 вересня було здійснено перший крок у цей бік. Зеленський домігся великого обміну полоненими між Росією та Україною, під час якого було звільнено 35 людей з обох сторін. Деякі полонені перебували у в’язницях Росії протягом п’яти років. Європейські лідери, зокрема канцлер Німеччини Ангела Меркель, привітали цей крок як «знак надії» на виконання мирних домовленостей.

Занепокоєння Леоніда Кучми

Однак Леонід Кучма як посланець президента у переговорах розповів агентству Associated Press про свою занепокоєність можливим тиском Німеччини та Франції на Україну в переговорах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

На думку Кучми, вони прагнутимуть схилити Київ до компромісу: провести місцеві вибори на територіях, які вони контролюють, без нагляду з боку українського уряду.

«Я не маю великої надії», — відповів Кучма на запитання про довгоочікувану зустріч Зеленського з лідерами Росії, Франції та Німеччини.

Зеленському буде дуже важко — він буде один проти трьох, — переконаний екс-президент.

Кучма також заявив, що Україну змушують погодитися на «всі вимоги, які висуває Москва», включаючи надання широких повноважень самопроголошеним республікам на сході України.

Мінські домовленості

Україна прихильно ставиться до мирних угод, підписаних у Мінську у 2015 році, заявив Кучма.

Проте він наполягає на тому, щоби Росія змусила представників самопроголошених республік скласти зброю, що дозволить українським військам взяти під контроль кордон, перш ніж буде обговорюватися політичне рішення.

Дотримуймося Мінських домовленостей», — сказав Кучма. «Безпека на першому місці. Вам потрібно вивести війська, вивести важке озброєння, повернути нам кордон, і тоді ми проведемо вільні вибори.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий