300 нардепів: чому «слуг народу» хочуть скоротити

Президент вніс до Ради законопроект про зменшення кількості народних депутатів до 300 осіб. Яким же чином буде відбуватися цей процес?

Кількість народних депутатів України хочуть скоротити до 300, щоб число народних обранців було пропорційне населенню країни.

На думку представника президента в Конституційному Суді Федора Веніславський, на сьогодні в Україні живуть близько 30 мільйонів чоловік, пише Цензор.НЕТ.

«Є непрямі статистичні дані, які дозволяють зробити висновок про реальну кількість населення України. Коли вводили цифру 450 (нардепів), було близько 50 мільйонів (населення), зараз — близько 30, плюс-мінус. Тому пропорційна залежність зберігається », — сказав представник президента в КС.

Крім того, нагадав Веніславський, ще історично склалося, коли в епоху національно-визвольної боротьби на початку 20 століття як раз передбачалося, що має бути 300 депутатів парламенту незалежної України.

«Згадайте ще Всеукраїнський референдум 2000 року з приводу реформації системи державного управління. Тобто в цій цифрі (300 нардепів) багато складових», — сказав фахівець з конституційного права.

На питання про те, коли може відбутися скорочення кількості народних обранців, Веніславський відповів, що спочатку потрібно, щоб відповідний законопроект нардепи проголосували на цьому або на наступному тижні Ради, яка відкриється в перший вівторок лютого 2020 року. А потім на наступній черговій пленарному тижні — затвердили двома третинами голосів. Після того, як проголосований закон вступить в силу, на наступних виборах українці обиратимуть 300 народних депутатів.

Як повідомляв RabinovichTV , 29 серпня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про зменшення кількості народних депутатів до 300 і закріплення пропорційної виборчої системи в Україні. Рада направила цей документ на розгляд Конституційного Суду.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.      

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий