Адвокат українських моряків висловився проти обміну полоненими

Захист захоплених Росією українських моряків заперечує можливість обміну полоненими після затримання російського танкера

Вчора СБУ і прокуратура затримали російський танкер NEYMA (наразі — NIKA SPIRIT) в ізмаїльському порту. За даними правоохоронців, судно блокувало українські військові кораблі в листопаді 2018 року. Прокуратура називає судно речовим доказом у справі про захоплення українських кораблів і готує клопотання про арешт.

водночас з цим, ведуться переговори про звільнення 24 українських моряків. Видання DW дізналося у адвоката українських моряків Миколи Полозова, які можуть бути дипломатичні і правові перспективи справи.

«Адже звільнення український — вимога Міжнародного трибуналу з морських справ, і виконання цього рішення залишається важливим для Росії. Я бачив заяви МЗС РФ про те, що вони стурбовані можливим арештом екіпажу танкера, але наскільки я розумію за повідомленнями, нікого не заарештували», — повідом Полозов.

Що стосується обміну заручниками, адвокат висловився проти такої практики:

«Прямо скажемо, у справі українських моряків РФ порушує міжнародне законодавство. Сподіваюся, Україна подібну практику не застосовуватиме «, — додав він.

Адвокат зазначив, що для вирішення питання про звільнення українців потрібен час на розгляд клопотання омбудсмена, видача підозрюваних на поруки іноземним громадянам не суперечить законам РФ.

«У нашому випадку, це питання не стільки юридичної, скільки політичної доцільності для російської влади. Але це ніяк не суперечить закону і укладається в ту парадигму, озвучену в російській ноті від 25 червня. Там було зазначено, що Росія готова виконати наказ Міжнародного трибуналу з морських справ, але оскільки суд не зобов’язав і не заборонив Росії продовжувати кримінальну справу, то звільнення моряків слід оформити в рамках російського процесуального законодавства. Одна з форм — зміна запобіжного заходу», — резюмував Полозов.

Росія звинувачує моряків в незаконному перетині кордонів РФ організованою групою, порушення порядку мирного проходу через Керченську протоку. Однак українська сторона вимагає вважати моряків військовополоненими, підкреслив адвокат.

«Наша позиція діаметрально відрізняється: ми і самі моряки вимагаємо вважати їх військовополоненими. Військові моряки і військові судна мають імунітет згідно з нормами міжнародного права. Відповідно, навіть якщо допустити, що було щось порушено, притягнути екіпаж до кримінальної відповідальності не можна. Відповідальність має нести держава прапора. Сам процес по суті вже розглядається в Міжнародному трибуналі з морського права який і встановить: чи був сам факт порушення і міру відповідальності сторін», — сказав захисник.

Полозков додав, що Росії не вигідно довго утримувати полонених, тому що це може посилити санкції з боку Європи.

«Доля моряків повинна бути конкретно реалізована в рамках наказу трибуналу негайно. Подальше утримання моряків, на мій погляд, працює проти російської влади і може стати приводом для обговорення на Заході подальших санкцій», — зазначив адвокат.

Читайте нас в  Facebook  і  Т witter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий