Артем Ситник: Відсутність судових вироків перешкоджає боротьбі з корупцією та підриває довіру бізнесу до держави

До того часу, поки в Україні не реформують судову гілку влади і не запрацює незалежний Антикорупційний суд, ключовою проблемою на шляху боротьби з корупцією залишатиметься відсутність судових вироків. Через об’єктивні причини, які наразі не дозволяють судам у стислі терміни ухвалювати рішення, бізнес-спільнота у тому числі не має стійкої довіри до держави в цілому. На цьому наголосив Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник 14 березня 2018 року під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації.

«Впродовж минулого року ми помітили зростання кількості заяв до Бюро про можливі корупційні правопорушення від представників бізнес-середовища, що намагаються відстояти свої законні права. Це викликане тим, що НАБУ показало себе як дійсно незалежний антикорупційний орган, для якого немає недоторканих. Однак є причина, через яку похвалитися цілковитою довірою бізнесу не можемо — це проблема розгляду справ у судах», — зазначив Артем Ситник.

За його словами, після звернення до НАБУ, відкриття кримінального провадження, низки слідчих дій і, нарешті, скерування справи до суду, представник бізнесу як заявник часто залишається розчарованим.

«Хоча правоохоронні органи й зробили все від них залежне, суд не має можливості зосередитися на розгляді справи. Тому особа, яка обґрунтовано підозрюється детективами, залишається на волі і більше того — має всі важелі, щоб продовжувати тиснути на бізнес», — пояснив Директор Бюро.

Артем Ситник представив членам Європейської Бізнес Асоціації звіт про діяльність НАБУ за друге півріччя 2017 року, окреслив пріоритети на майбутнє, прокоментував порушені у розмові актуальні для бізнесу питання.

Довідково

Європейська Бізнес Асоціація була заснована в 1999 році за підтримки Європейської Комісії в Україні. Вона об’єднує більше, ніж 900 компаній та є однією з наймасштабніших спільнот бізнесу, які працюють на українському ринку.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий