Аукціон особистих даних: антивірус Avast продавав дані користувачів

Хочете захистити дані від вірусів — будьте готові до продажу вашої особистої інформації антивірусом.

Сотні мільйонів користувачів ПК, які хочуть захистити свої дані від вірусів, користуються антивірусною програмою Avast. Однак, як виявилося, компанія продає дані про перегляд веб-сторінок безлічі сторонніх компаній.

Дослідники з’ясували, що серед його клієнтів були такі гіганти, як Google, Microsoft, Pepsi та McKinsey.

Звіт ґрунтується на витоку призначених для користувача даних, контрактах та інших документах компаній, які показують, що продаж цих даних є дуже конфіденційної, і в багатьох випадках передбачається, що вона залишається конфіденційною між компанією, що продає дані, і клієнтами, які купують їх.

Документи, що належать філії антивірусного гіганта Avast під назвою Jumpshot, показують, що антивірусна програма Avast, встановлена ​​на комп’ютері людини, збирає дані і що Jumpshot перепаковуємо їх в різні продукти, які потім продаються багатьом найбільшим компаніям у світі, пише «НВ».

Деякі клієнти платили мільйони доларів за продукти, які містять так званий «канал всіх кліків», який може відстежувати поведінку користувачів, кліки та переміщення по веб-сайтах з високою точністю.

Продукція, що дані включали інформацію їх пошуку Google, пошуку місць в Google Maps, активності на сторінках соціальної мережі LinkedIn, відвідування відеосервісу YouTube, а також порносайтів.

Хоча дані не містять особисту інформацію, таку як імена користувачів, вони як і раніше містять безліч специфічних даних для перегляду, і експерти говорять, що можна було б встановити особу певних користувачів.

До недавнього часу Avast збирав дані про відвідування своїх клієнтів, які встановили плагін для браузера, який призначений для попередження користувачів про підозрілі веб-сайти.

Дослідник безпеки й творець AdBlock Plus Володимир Палант в жовтні опублікував повідомлення в блозі, що показує, що Avast збирає призначені для користувача дані за допомогою цього плагіна. Незабаром після цього виробники браузерів Mozilla, Opera і Google видалили розширення Avast і дочірні AVG зі своїх магазинів розширень.