Багатоголовий слиз: у Парижі завелося дивне розумне створіння

«Крапля», як прозвали організм, не відноситься ні до рослин, ні до тварин, ні до грибів, не має мозку і частин тіла, але може переміщатися і вирішувати завдання.

Паризький зоопарк представив світу «краплю» — свого нового мешканця, який схожий на грибок, але поводиться як тварина.

Physarum polycephalum («багатоголовий слиз») являє собою різновид слизової цвілі жовтуватого кольору, передає ВВС.

Цей організм не має рота, шлунку або очей, але здатний виявляти і перетравлювати їжу.

При цьому Physarum polycephalum не є ні рослиною, ні тваринам, ні грибом. У цій слизу немає двох статей — чоловічого і жіночого, у неї — 720 статей. Вона може розпадатися на окремі організми, а потім зливатися в один. До того ж яскраво-жовтий організм може повзати зі швидкістю до 4 сантиметрів на годину.

Не маючи мозку, створення здатне до вирішення завдань, а якщо його розрізати навпіл, воно здатне зростися воєдино заново.

Такі одноклітинні істоти з’явилися близько півмільярда років тому, але вперше про нього заговорили в травні 1973 року, коли мешканка американського штату Техас виявила швидко збільшується в розмірах жовта пляма на своєму задньому дворі. Він володіє потойбічним зовнішнім виглядом живий організм став сенсацією для ЗМІ.

Про техаської «краплі» дуже швидко забули, але в 2016 році було опубліковано дослідження, автори якого дійшли висновку, що ця слиз має своєрідну пам’яттю.

Біолог з Національного центру наукових досліджень Франції Одрі Дюссютур розповіла про те, що слиз виявився здатний до навчання. Вченим вдалося навчити її ігнорувати шкідливі для неї речовини, і при повторних експериментах рік потому вона змогла продемонструвати ті ж навички.

Цей слиз також показав здатність знаходити найкоротший вихід з лабіринту і передбачити зміни в навколишньому середовищі.

Вчені спочатку вирощували слиз у чашках Петрі і годували її вівсянкою, випливає з відео, опублікованого Паризьким зоопарком. Як тільки слиз досягнув певного розміру, його пересадили на кору дерева, якої він почав харчуватися, і помістили в тераріум, де відвідувачі зможуть побачити його починаючи з 19 жовтня.

«Улюбленими місцями слизу є акація, дуб і кора каштанів», — сказала представник зоопарку Марлен Ітан.

За її словами, слиз зазвичай зустрічається на лісових ґрунтах Європи.

«Він успішно існує при коливаннях температури від 19 до 25 градусів за Цельсієм і при рівні вологості від 80 до 100%».

Слиз практично безсмертний, його основні вороги — світло і посуха. Перебуваючи під їх загрозою протягом декількох років, слиз може впадати у сплячку.

«Крапля» отримала свою назву по фільму жахів 1958 року з Стівом Маккуїн в головній ролі, в якому інопланетна форма життя захоплює маленьке містечко в Пенсільванії. На відміну від цього вигаданого персонажа, Physarum polycephalum для людей не є небезпечною.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий