BI: Летючі кораблі й міни під ковдрою – зброя часів Холодної війни

СРСР і США змагалися в розробках зброї в період Холодної війни. Деякі проекти були особливо дивними…

І для американців, і для мешканців СРСР Холодна війна стала складним періодом: дамокловим мечем над ними нависала загроза ядерної атаки. Однак їм не стало б краще, якби вони дізналися, яку ще суперзброю розробляє сторона противника.

Період, коли США боролися з комунізмом, «озолотив» збройові компанії і військових планувальників Вашингтона. Про це розмірковує Business Insider.

Найдивніші

На перший погляд, Пентагон готовий був працювати над будь-якою зброєю, здатним знищити ворога або обмежити боєздатність радянських військ. Іноді креативність таких розробок не відповідала вимогам здорового глузду. Журналісти видання зібрали найбезглуздіші ідеї зброї, розробленої в період Холодної війни.

Цар-міна

Британія розробила ядерну міну Blue Peacock, яка повинна була вибухати з потужністю в 8-10 кт. Звичайно, на хвилі «ядерної істерії» Холодної війни багато країн гналися за нововведеннями в цій царині, але ядерна міна вражає своєю безглуздістю.

Передбачалося, що Blue Peacock повинна була захистити Британію від наступу СРСР, якби раптом розпочалася Третя світова. Її планували закопати в Північній Німеччині, і підірвати в випадку необхідності таймером, встановленим на вісім днів.

Проблемою стали холодні німецькі зими – вони погано б вплинули на боєздатність міни. Щоб її зігрівати, пропонували вкривати бомбу ковдрою або розмістити над нею курник.

Незграбний танк

До списку «невдах» потрапив також американський ядерний танк Chrysler TV-8. Махина працювала за рахунок власного ядерного реактора і мала телевізійну систему, що давала огляд у 360 градусів. За задумом, це повинно було дозволити танкістам оцінювати ситуацію навколо. Екіпаж повинен був знаходитися в масивній ходовій, там, де розташовувалися двигун і боєприпаси.

«Родзинкою» танка-монстра була здатність утримуватися на воді, відкачуючи воду двома реактивними насосами. З усім озброєнням танк важив близько 25 т.

Вибух у паливному баку

У перелік дивних розробок потрапив також проект «Оріон». На хвилі популярності ядерної енергії американські розробники готові були створювати що завгодно, лише б воно було ядерним. Так з’явився проект ракети, яку в космос повинен був підкинути ядерний вибух. Ідея була цікавою, але використання такого двигуна не обіцяло нічого доброго нашій планеті: її чекало ядерне забруднення атмосфери.

Вічний кошмар

Ще одна моторошна розробка американців – проект «Плутон». За ідеєю його авторів, це повинен був бути безпілотник, який рухався б з реактивною швидкістю і ніс на борту ядерні матеріали.

Він летів би швидко, зависав би над ціллю і фактично вічно скидав би вниз ядерні відходи. Втрати від такої зброї складно переоцінити, вона стала б вічним кошмаром для уражених територій. Від розробки відмовилися, тому що жоден захист не зміг би допомогти людям.

Корабель з казки

В СРСР теж не відставали від Пентагону у вигадуванні нового озброєння. Один з проектів навіть був реалізований – радянські інженери дійсно створили екраноплан, аналог казкового «летючого корабля». Правда, в єдиному екземплярі.

Транспорт міг підняти буквально що завгодно: вантажі, солдат, ядерну бомбу, — але не піднімався вище чотирьох метрів. Він ширяв над водою за рахунок потужних двигунів, підходив для десантних висадок. Але його подальшому впровадженню завадив кінець Холодної війни.

Читайте також — Forbes: український Urban-Space 100 — ідея, що шириться світом 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий