Будьте обережні, за вами шпигує «Резерв+»

В Україні до 16 липня 2024 року всі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити військово-облікові дані у ТЦК та СП. Влада пропонує це зробити через створений 18 травня поточного року додаток «Резерв+» або в Центрах надання адміністративних послуг.

Залякують тим, що військовозобов’язані, які до 16 липня 2024 року не оновлять свої військово-облікові дані вважатимуться ухилянтами від мобілізації. Їх тимчасово обмежуватимуть у деяких правах, у тому числі у праві керування транспортними засобами.

Отже, влада розуміючи, що звичайними засобами поповнити склад підрозділів в ЗСУ їй бракує важелів, вдалася до створення застосунку, який би контролював життєдіяльність людей, а отже зробив їх більш вразливими перед контролюючими державними органами. Ви коли-небудь задумувались над тим, чому після реєстрації на державних сайтах чоловіків так швидко знаходять повістки, в яких пропонується прийти до ТЦК аби оновити облікові дані. А після їхнього уточнення, навіть якщо люди змінили місце проживання, їх швиденько знаходить направлення на військово-лікарську комісію?!

Саме через те, що застосунок «Резерв+» розроблено саме задля відстеження дій потенційного новобранця. Тобто додаток шпигує за вашими змінами місця роботи, він легко може встановити, куди ви переїхали по вашій банківській карті, якщо вона засвітиться в іншому регіоні. І навіть ваш похід до лікаря буде у ній зафіксований. Для цього додатку кожен українець є об’єктом стеження та фіксації дій спостережуваного. Це просто узаконений «шпигун» з необмеженими правами, проти якого немає жодних інших методів боротьби, окрім повного його ігнорування.

Треба бути дуже наївним, аби вірити на третій рік війни у справедливу мобілізацію та гуманне ставлення до людей в країні. В соціальних мережах достатньо інформації й від військових, і від людей, що спостерігають, як ТЦК «умовляє майбутніх бійців» пройти з ними аби оновити облікові дані, а звідти відразу відправляють на ВЛК.

Зрештою, кожен має сам подумати, чи слід йому наражати своє життя на небезпеку. Держава вам допоможе швиденько потрапити до лав ЗСУ, от тільки якщо у вас не стане рук і ніг після бою, чи допоможе вона вам? А ось це вже питання. Так може не варто підключати «шпигуна», щоб полегшити життя собі?!