Business Insider: На що Ілон Маск витрачає свої мільярди

Ілон Маск — мільярдер, який прославився невтомністю і оптимізмом. Як він заробив і на що витрачає свої мільярди.

Ілон Маск – один з найбагатших людей в США, але зараз він «трохи менш багатий», ніж був до того, як невдало представив свою Cybertruck Tesla.

Під час демонстрації, що стала епічним провалом, Маск велів ведучому конструктору Tesla Францу фон Хольцхаузену перевірити міцність «надтвердого» корпусу автомобіля і «броньованого скла» спочатку за допомогою кувалди, а потім металевої кулі. Коли вікно авто розбилося при ударі, Маск вигукнув: «Боже мій!»

Реакція інвесторів була приблизно такою ж: акції автовиробника впали на 6%, в результаті чого чистий дохід Маска за один день знизився на 768 мільйонів доларів.

Про його життєвий шлях, злети та падіння написав Business Insider.

Без зарплати

Незважаючи на величезний власний капітал, що становить приблизно 23,6 мільярдів доларів, Маск ніколи не отримував зарплату від Tesla. У січні цього року Tesla оголосила, що не буде платити Маску нічого протягом наступних 10 років – ні зарплати, ні премій, ні акцій, — поки компанія не досягне ринкової капіталізації в 100 мільярдів доларів. Теоретично в такому випадку Маск може обігнати гендиректора Amazon Джеффа Безоса як найбагатшу людину в світі.

Відомий трудоголік, Маск не витрачає свої гроші на шикарний відпочинок або дорогі захоплення. Замість цього підприємець проводить більшу частину свого вільного часу в офісі або на фабриках, або в одному з декількох особняків в Лос-Анджелесі, якими він володіє.

Як починав

 Будучи дитиною, Маск навчився кодувати. До 12 років він продав вихідний код своєї першої відеоігри за 500 доларів.

Незадовго до свого 18-річчя Маск переїхав до Канади і перепробував найрізноманітніші роботи: він був комбайнером, лісорубом, кочегаром із зарплатою по 18 доларів за годину.

Йому урізали зарплату, коли він приступив до літнього стажування разом з братом Кімбелом у Банку Нової Шотландії. Після того, як в 1990 році він вступив до університету Квінса, Маск зайнявся продажем комп’ютерних комплектуючих іншим студентам. Протягом двох років Маск перейшов у Пенсільванський університет на часткову стипендію.

Щоб оплатити решту навчання, Маск з приятелем вихідними влаштовували у себе вечірки, стягуючи 5 доларів за вхід. «Я міг покрити плату за цілий місяць за одну ніч», — розповів Маск. Він закінчив Уортонську школу зі ступенем бакалавра з фізики і економіки, і переїхав до Стенфорда, щоб отримати докторський ступінь.

Інший шлях

Подальше навчання Маск покинув, щоб запустити інтернет-стартап зі своїм братом. Вони розробили Zip2, програмне забезпечення для путівників по містах, з початковим капіталом у 28 тисяч доларів.

У 1999 році вони продали Zip2 за 307 мільйонів доларів. Маск вклав більше половини своїх доходів в онлайн-банкінг cofound X.com. Компанія об’єдналася зі своїм конкурентом і стала PayPal, а Маск став мажоритарним акціонером. У 2002 році eBay купив PayPal, а Маск пішов зі 180 мільйонами доларів.

Маск створив нову компанію з дослідження космосу, SpaceX, після відходу з PayPal. Кілька років по тому він став співзасновником компанії Tesla, а потім SolarCity. Успіх цих компаній в кінцевому підсумку зробив його мільярдером, але не раніше, ніж він розорився.

Скінчилися гроші

 Наприкінці 2008 року Маск розлучився зі своєю першою дружиною, і це позначилося на його фінансах. Рік по тому Маск сказав, що у нього «скінчилися гроші», і він жив за рахунок друзів, намагаючись врятувати свої компанії.

Але коли Tesla дебютувала на фондовому ринку в 2010 році, доходи Маска злетіли. У 2012 році він вперше з’явився в списку найбагатших людей Forbes з чистим капіталом в 2 мільярди доларів. До 2019 року Маск накопичив вже 23,6 мільярда доларів.

Маск володів житловою нерухомістю на 70 мільйонів доларів в районі Бель-Ейр в Лос-Анджелесі. В одному з його особняків за 17 мільйонів доларів є двоповерхова бібліотека, домашній кінотеатр, тренажерний зал і винний льох на 1000 пляшок.

Він також небайдужий до автомобілів. У 2013 році він заплатив майже мільйон доларів на аукціоні за машину-амфібію Lotus Esprit з фільму про Джеймса Бонда.

Вічний двигун

Незважаючи на солідний капітал, Маск не любить шикарного відпочинку. У 2015 році він сказав, що у нього було всього два тижні відпустки за 12 років існування SpaceX.

У Маска п’ятеро дітей. Раніше він писав, що любить ходити з ними в затяжні походи, але до літа 2018 року повідомив The New York Times, що працює по 120 годин на тиждень: «часом я не виходжу з заводу три або чотири дні. Довелося пожертвувати зустрічами з моїми дітьми і друзями».

Маск не тільки проводить весь час в Tesla, але і витрачає багато грошей на компанію. У перші шість місяців 2018 року він купив акції Tesla на суму понад 35 мільйонів доларів.

Він також вкладає багато часу, енергії та ресурсів у SpaceX. Компанія зібрала понад 2,2 мільярда доларів для розробки, створення і запуску Starlink, щоб покрити Землю надшвидким широкосмуговим Інтернетом і створити прототип ракети Big Falcon Rocket (BFR), гігантського космічного корабля багаторазового використання, призначеного для польоту на Марс. Компанія була оцінена в 33,3 мільярда доларів в червні 2019 року.

Хобі

 У 2012 році Маск підписав The Giving Pledge, пообіцявши пожертвувати на боротьбу зі зміною клімату більшу частину свого багатства за життя. Він виділив 10 мільйонів доларів Інституту майбутнього для створення штучного інтелекту.

Мультимільярдер каже, що йому подобаються недорогі захоплення, такі як прослуховування музики, відеоігри і читання книг. «Спілкуватися з дітьми, друзями, сидіти в Твіттері. Хоча набагато частіше я – на роботі».

Читайте також: Foreign Policy: Скутери і електросамокати захоплюють світ 

З моменту своєї появи в 2012 році, «лежачі» скутери та електросамокати перетворилися з новинки в розповсюджене явище.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий