Час змін у ГПУ: Рука Рябошапки «дотягнеться» до будь-кого у Раді

Генпрокурор розповів коли почнуться кадрові чистки в будівлі на вулиці Різніцькій: що задумав Рябош

 

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка, який раніше пообіцяв садити чиновників щотижня, знову анонсував, які саме будуть вживатися заходи для повного викорінення корупції в Україні. За словами генпрокурора, найближчим часом до Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) буде передано ряд корупційних матеріалів щодо високопосадовців. Про це в інтерв’ю одному із українських телеканалів розповів гепрокурор  Руслан Рябошапка.

Отже, наразі Генеральна прокуратура уже підготувала підозри для деяких поважних чиновникам. Також готується передача до ВАКС ряду «цікавих матеріалів».

«Кілька підозр високим чиновникам вже готові, незабаром ряд цікавих матеріалів будуть передані до Вищого антикорупційного суду», — заявив генпрокурор.

Крім того, Рябошапка розповів, як буде відбуватися «чистка» ГПУ і коли дедлайн.

За його словами, за два роки в ГПУ має завершитися повна «очистка». Так, в законопроєкті про реформу прокуратури йдеться зокрема про переатестацію прокурорів. Рябошапка сподівається, що 10 вересня на пленарному засіданні парламент підтримає його, кілька днів піде на підпис президента та публікацію, і відразу після цього процес розпочнеться.

«Дедлайн цих змін – два роки. Це максимальний термін, за який потрібно завершити очистку прокуратури. Тому що переатестація – це тільки перший етап», — сказав глава ГПУ.

За словами Рябошапки, після цього має відбутися донабір нових людей. «Після цього ми повинні відновити роботу Ради прокурорів і КДКП», — додав він.

Водночас очільник Генпрокуратури відкинув застереження, що призупинення роботи КДКП призведе до того, що він «у ручному режимі» зможе визначати, кого звільняти, а кого ні.

«Очищення прокуратури буде відбуватися каскадом, зверху вниз, буде створено декілька комісій. Ми говорили з нашими колегами з громадських організацій, з американськими прокурорами та експертами, ми залучимо зовнішніх учасників у ці комісії», — запевнив Рябошапка.

Він зазначив, що працівники НАБУ допоможуть у перевірці доброчесності претендентів.

«Цей комплекс заходів дасть нам можливість оновити прокуратуру і відібрати найкращих, і вони вже виберуть найкращих у раду прокурорів та КДКП (Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів)», — впевнений глава ГПУ.

«Ми створимо частину комісій, вже зараз ведеться робота над розробкою комплексного процесу, методів і критеріїв оцінювання для переатестації кандидатів: які складові процесу, як оцінювати професійний рівень і доброчесність кандидатів», — зазначив він.

Також Рябошапка прокоментував намір скоротити чисельність співробітників Офісу генпрокурора майже на третину. Він не назвав конкретних відділів чи напрямів, але пояснив, що буде зроблена статистика, а після переатестації буде видно, які підрозділи втратили найбільше кадрів.

«Я б, можливо, звернув увагу в першу чергу у плані переатестації на середній або проміжний рівень, це обласні чи регіональні прокуратури та, очевидно, найважливіший напрям або елемент системи – це місцеві прокуратури, де людей не вистачає і де найбільший обсяг роботи. Треба змістити акцент з середнього і верхнього рівня на місцеві прокуратури. За великим рахунком, в обласних прокуратурах не так багато роботи», — вважає Рябошапка.

Щодо звільнення Луценка, глава ГПУ каже, що питання лише у даті. «Мені здається, я вже підписав указ про його звільнення. 4 вересня кваліфікаційна комісія мала ухвалити рішення щодо нього стосовно дисциплінарного стягнення, там дві справи, і після цього рішення буде реалізовано. Він написав заяву, питання було лише у даті», — додав він.

Також Рябошапка розповів, що Костянтин Кулик навіть не розглядався на посаду заступника генпрокурора «з огляду на попередню біографію та професійні досягнення». Чи залишиться він у Генпрокуратурі – буде обговорюватися. Наразі прізвища усіх заступників глава ГПУ не хоче називати.

Крі цього, Рябошапка розповів, що буде з управлінням спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка. Конкретного рішення поки що немає, адже існує «кілька нюансів».

«По-перше, Генеральна прокуратура втрачає функцію досудового розслідування і, очевидно, у листопаді потрібно буде приймати якесь рішення: або ми йдемо до парламенту з пропозицією продовжити цю функцію на якийсь період або віддаємо ці справи у Держбюро розслідувань. Тоді Сергій Вікторович та його колеги будуть здійснювати процесуальне керівництво у складі Генпрокуратури чи продовжать розслідування цих справ вже у складі ДБР», — сказав глава ГПУ. 

Також Рябошапка пообіцяв до кінця року зняти з декількох депутатів недоторканність .

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що має намір позбавити декількох народних депутатів імунітету до набуття чинності закону про скасування депутатської недоторканності. 

За його словами, до 1 січня 2020 року до Верховної Ради буде подано кілька подань на зняття недоторканності як в рамках кримінальних проваджень, про які говорив попередній генпрокурор Юрій Луценко, так і в рамках нових справ.

«Це можуть бути нові справи, в тому числі щодо депутатів від Слуги народу», – сказав Рябошапка.

При цьому він наголосив, що у нього «рука не здригнеться» вимагати від Ради дати згоду на притягнення до відповідальності колишнього президента.

«Немає різниці: колишні президенти, народні депутати або хтось ще. Перед законом усі рівні. Скажімо так, рука не здригнеться відносно кого завгодно, хто є в парламенті»,–- резюмував голова ГПУ.

До слова, раніше новий генпрокурор анонсував щотижневі посадки чиновників.

Як відомо, 3 вересня Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроект № 7203 про позбавлення нардепів недоторканності. Законопроект був внесений до Верховної Ради п’ятим президентом України Петром Порошенком.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий