Через продаж пшениці за кордон в Україні злетять ціни на хліб

Асоціація «Мукомол України» просять владу зберегти нинішній рівень цін на борошно, щоб убезпечити споживачів від різкого підвищення цін на хліб

Всеукраїнська асоціація пекарів та асоціація «Мукомол України» прогнозують зростання цін на хліб на 15-20% через підвищення вартості пшениці на внутрішньому ринку. Про це йдеться у зверненні асоціації до влади.

«Через зростання попиту на зовнішніх ринках і через сезонних факторів збільшуються ціни на продовольчу пшеницю… Оскільки борошно в собівартості хліба становить більше 40%, то підвищення ціни на цей товар першої необхідності для громадян на 15-20% є майже доконаним фактом», — сказано в ньому.

Наголошується, що за останні 10 днів середня ціна на пшеницю другого і третього класу зросла на 400-500 гривень/тонна, що в найближчому майбутньому може призвести до зростання ціни на борошно всіх сортів на 500-600 гривень/тонна.

На думку асоціацій, на підвищенні цін позначилося зміна і ускладнення логістичних маршрутів, підвищена волатильність світових ринків і підвищений попит на продукти харчування, враховуючи введені по всьому світу карантинні заходи.

Згідно зі зверненням, учасники ринку намагаються максимально оптимізувати виробничі процеси, щоб зростання не був різким і болючим для споживачів.

При цьому асоціації зазначили, що виробники повністю і безперебійно забезпечують попит на хліб і хлібобулочні вироби в роздрібній мережі — зараз зафіксовано зростання попиту 30-40% від нормального сезонного рівня.

У зв’язку з цим асоціації звернулися до влади з проханням зберегти нинішній рівень цінової політики та убезпечити споживачів від різкого підвищення цін на хліб і хлібобулочні вироби.

зокрема, вони запропонували ввести тимчасове обмеження на експорт зернової продукції продовольчої групи в обсягах, необхідних для забезпечення потреб внутрішнього ринку на період очікуваної тривалості карантинних заходів.

Як повідомляв RabinovichTV , АТБ обмежив видачу продуктів в одні руки і підвищив вартість певних категорій товарів. Експерти відзначили, що магазини підвищують ціни з-за зростання цін постачальників і виробників.