Через Рішення КСУ НАЗК не зможе перевірити отримані повідомлення про наявність конфлікту інтересів у високопосадовців

Через рішення Конституційного Суду України (КСУ) №13-р/2020 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) позбавлене права отримувати повідомлення та проводити перевірки щодо конфлікту інтересів.

Попри це, до НАЗК продовжують надходити повідомлення народних депутатів України та інших осіб щодо конфлікту інтересів у високопосадовців або порушення ними інших обмежень щодо запобігання корупції.

Про які порушення повідомляють Національне агентство?

З 27 жовтня Національним агентством отримано 98 повідомлень щодо конфлікту інтересів, серед яких такі:

  • Народний депутат України повідомив, що його колега подав законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» в інтересах свого помічника. На його думку, такі зміни дозволять помічнику цього народного депутата України у майбутньому залишитись на посаді члена Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.
  • Інший народний депутат України проінформував про додаткові факти можливого конфлікту інтересів у голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та послуг (НКРЕКП). Депутат стверджує, що компанія, яка опосередковано належить брату голови НКРЕКП, отримала державні замовлення на 132,5 млн грн.
  • Громадянин повідомив, що народний депутат України VIII скликання упродовж 2019 року отримував подарунки від фізичних осіб у вигляді оплати послуг з авіаперельоту до Стамбула, Мюнхена, Франкфурта, Вашингтона та Ербіля.
  • Член Рахункової палати України приймає дискримінаційні рішення стосовно особи, з якою має неприязні стосунки. Зокрема, останній неодноразово звертався до Національної поліції України про неправомірні дії цього члена.
  • Голова однієї обласної державної адміністрації використовував надані йому повноваження з метою власного піару та дискредитації особи, з якою має неприязні стосунки.
  • Заступниця Харківського міського голови розглянула заяву свого сина щодо виділення йому земельної ділянки у місті Харкові.

Через рішення КСУ ці та багато інших повідомлень залишені без розгляду.

Ми сподіваємося, що найближчим часом будуть знайдені законодавчі шляхи врегулювання кризи, яка спричиненої таким рішення, а отже, принцип невідворотності покарання буде застосовуватись не лише до звичайного держслужбовця.