Через що може початися світова фінансова криза

Експерти вже кілька років прогнозують наближення чергової фінансової катастрофи. Коли світові фінансові ринки впадуть?

Фінансова криза 2007-2008 років почалася в США і швидко поширилася по всьому світу. Криза призвела до падіння обсягів виробництва, зниження попиту і зростання безробіття. Так як економічні кризи повторюються приблизно кожні 10 років, експерти з 2016 року чекають настання наступного фінансового колапсу і закликають країни, що розвиваються, до нього готуватися.

Можливі причини.

Найчастіше світові кризи починаються з найбільших і найбагатших країн. Експерти вважають, що і в цей раз проблеми почнуться з Китаю або США.

Економіст Анатолій Амелін вважає, що світова криза почнеться з Китаю. За його словами, симптомів для цього багато:

  • в травні 2019 року, вперше за 20 років, впав один з найбільших банків Китаю;
  • активи банківської системи Китаю потроїлися;
  • темпи зростання ВВП Китаю досягли мінімуму за останні кілька десятиліть;
  • експорт Китаю падає;
  • в країні почав падати попит на автомобілі.

У той же час у США теж є проблеми. Америка має великий дефіцит торгового балансу, але поки перекриває його за рахунок того, що долар є світовою валютою.

Економіст вважає, що світова криза може настати в будь-який момент, але, за його словами, через президентські вибори в США Адміністрація Дональда Трампа буде намагатися його відстрочити будь-якими методами, адже економічні проблеми не повинні затьмарити результати виборів.

Спікер Київського Міжнародного Економічного Форуму Руслан Співак зазначає, що період зростання світової економіки добігає кінця. Найближчим часом світ зіткнеться з фінансовою кризою. На думку експерта, кризу наближають такі проблеми.

По-перше, зростаючий борг. Сьогодні сукупні боргові зобов’язання країн більше, ніж розміри світової економіки.

По-друге, торгова війна між США і Китаєм, яка не йде на користь виробникам, а також впливає на вартість нафти.

Руслан Співак вважає, що криза, як і в минулий раз, почнеться з США, оскільки вже зараз там є проблеми, що передують кризі. Це зниження зростання ВВП, зниження ділової активності, зниження прибутковості цінних паперів і облігацій, падіння споживчих настроїв.

Крім США передумови кризи вже сьогодні спостерігаються в Німеччині. Одна з найбільших економік світу втрачає доходи через торгові війни Китаю і США. А ключова для Німеччини автомобільна індустрія сьогодні переживає не кращі часи.

Що чекає Україну?

Економіст Андрій Новак вважає, що світова фінансова криза не сильно вдарить по Україні. На думку експерта, проблеми будуть у Китая, проблеми будуть у ЄС через вихід Британії з його складу. А українська економіка від цієї кризи не постраждає. За словами Новака, єдине — можуть піднятися ціни на китайські товари, яких в Україні багато.

За словами економіста Віктора Скаршевського , якщо прогнози МВФ про наближення світової кризи здійсняться, Україні варто готуватися до девальвації національної валюти і падіння ВВП. Експерт пояснює, що гроші міжнародних організацій не врятують Україну, якщо на зовнішніх ринках почнуться проблеми. Скаршевський наголошує, що Україна завалиться, як тільки впадуть ціни на зерно і метал. Нам навіть повноцінної фінансової кризи чекати не потрібно. А все через те, що Україна продовжує орієнтуватися на збут сировини, не створюючи продукцію з високою доданою вартістю.

Глава правління Citibank в Україні Олександр МакУортер вважає, що явних провісників кризи поки немає, а на Україну глобальні фінансові проблеми можуть і зовсім не вплинути. МакУортер зазначає, що все буде залежати від причин, які викличуть світову кризу. Якщо проблеми почнуться через торгову війну, кризу відчують на собі країни, орієнтовані на експорт. Сільськогосподарський сектор, на думку експерта, буде відчувати себе стабільно, тому що людям все одно потрібно їсти. МакУортер нагадав, що будь-яка криза — це не тільки втрати, а й можливості.

Нагадаємо, що згідно з прогнозами МВФ, світова економіка погіршується швидше, ніж очікувалося.

Раніше RabinovichTV писав, що треба зробити, щоб залучити в Україну інвесторів.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий