Через субсидій українці відмовляються від офіційного працевлаштування

Люди не хочуть працевлаштуватися офіційно, тому що це дозволить отримувати субсидію, а газ в селі взимку коштує дорого

Українці, особливо в західних областях, не хочуть офіційно оформлюватися на роботі через можливість отримання субсидії для непрацевлаштованих осіб.

«Багато роботодавців з західних областей скаржаться, що люди не хочуть працевлаштуватися офіційно, тому що субсидія, а газ в селі взимку коштує дорого. І тому, якщо у нас на підприємстві офіційна зарплата 8 тисяч, а у сусідів 5 і ще 5 в конверті, і +субсидія, то виходить фактично 13 тисяч, бо 3 тисячі економлять на газі, а тут всього 8», — розповіла HR-експерт Тетяна Пашкіна.

За словами експерта, багато українців погоджуються працювати на півставки або півставки офіційно, півставки ні, для того, щоб оптимізувати свої витрати. Водночас молодь ставиться байдуже до офіційного оформлення і для неї роботодавці створюють нові умови праці, пишуть Українські Новини.

«Формалізовані папірці поки ними (молоддю, — ред.) не сприймаються дуже серйозно, тому якісь контракти, фріланс для них абсолютно нормальні і зрозумілі. А трудові картки та автобіографії, які фіксують відносини, деяких просто відлякують. Людям важливо виконати щось, а не бути з 9 до 6, відпрацьовуючи «погодинку» за відсижування в офісі, тому роботодавці пропонують їм гнучкий графік, можливість віддаленої роботи», — повідомила HR-експерт.

Водночас, за словами Пашкіної, такі умови не завжди укладаються в КЗпП, якому «сто років в обід» і як це правильно зафіксувати не знає ніхто. При цьому часто, якщо у людей пенсія і кредити, — офіційне оформлення їм стає дуже важливо.

Як повідомляв RabinovichTV , тим часом ДФС знайшла понад 10 тисяч не офіційно працевлаштованих працівників за півроку.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий