«Червона картка. Підсумки». Що відбувається в Україні #57

На перший погляд, розгадка феномена зміцнення гривні дуже проста.

Ми всі прекрасно знаємо, що українська економіка фактично управляється в ручному режимі. І абсолютно не залежить, як інші економіки планети від якихось реальних промислових або інвестиційних трендів. Інакше кажучи, правила роботи грошей, прийняті у всьому світі – у нас не працюють. Тому що падіння або зростання економіки, динаміка ВВП, стабільність національної валюти – все це у нас регулюється не ринком, не балансом попиту і пропозиції, а за вказівкою згори. Але все в світі йде вперед, відповідно і ручне управління фінансовою системою України теж не стоїть на місці. І особливо це стосується становища національної валюти та її співвідношення до інших світових грошей.

Уже другий рік поспіль курс гривні продовжує дивувати. Звичні сезонні коливання, коли з кінця літа гривня починає падати, а навесні рости, вже не працюють. Навпаки, цього літа і восени гривня зміцнилася набагато сильніше, ніж можна було очікувати. Особливо це дивує, якщо врахувати, що Україна має хронічний дефіцит зовнішньої торгівлі. Ми продаємо на експорт набагато менше товарів, ніж купуємо за кордоном у вигляді імпорту.

В ефірі телеканалу  Rabinovich TV  – спеціальний випуск програми » Червона картка. Підсумок «, в якій її автор і ведучий Андрій Томський продовжує підбивати підсумки всіх важливих подій. На цей раз про те – які насправді причини незвичайної поведінки курсу гривні і під яким соусом влада втягує Україну ще більші борги…

Ви дивилися програму » Червона картка «. До побачення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий