Чим закінчиться зростання курсу гривні — прогнози експертів

Економісти пояснили, чому курс долара падає, а ціни в магазинах ростуть.

Курс гривні продовжує зростати — курс долара минулого тижня продовжував бити мінімальні рекорди. При цьому аналітики стверджують, що сезонної девальвації гривні уникнути не вдасться.

У п’ятницю, 20 вересня, долар подолав чергову психологічну позначку, склавши 24,5 грн на міжбанку. При цьому, як вважають аналітики, на наступному тижні гривня продовжить подальше зміцнення.

«Якщо, звичайно, не буде якихось потрясінь в світі. З огляду на, що у НБУ зараз немає чіткої позиції тримати якийсь рівень, думаю, що дуже скоро ми проб’ємо позначку в 24 грн / $», — сказав «Вістям» фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

За його словами, за цей рік Україна залучила масштабні валютні притоки в країну.

«По-перше, долари пішли за рахунок рекордного врожаю зернових і олійних культур — 95 млн тонн. А відповідно, очікується рекордна виручка — близько $ 13-14 млрд. Ще один рекорд України поставила в частині залучення коштів шляхом розміщення ОВДП. На поточний момент загальні залучення складають 90 млрд грн. Таких рекордів не було ніколи, і інтерес іноземців до наших борговими паперами буде тривати. З огляду на, що в багатьох країнах світу спостерігається рецесія і уповільнення зростання ВВП, центробанки намагаються знижувати облікові ставки, які вже Лізки до нуля, щоб запустити виробництво. А в Швейцарії і Голландії деякі комерційні банки і зовсім кредитують з негативною процентною ставкою. Тому грошовий ресурс буде йти в Україну. На свій рекорд в цьому році претендують і заробітчани. Якщо в минулому році від них в країну надійшло $ 14 млрд, то в цьому очікується $ 16 млрд «, — говорить» Вістям «Невмержицький.

Позитивний вплив на зміцнення гривні, на думку експерта, зробило зниження попиту, а відповідно і обсягу імпорту.

«Як кажуть імпортери, попит знижується, оскільки українці переглянули свою видаткову частину — зараз вона більшою мірою формується з послуг. Тобто люди більше витрачають грошей на оплату ЖКП, путівки, навчання. І якщо раніше iPad або iPhone масово купували з виходом нової моделі , то тепер набувають нову техніку, коли вона остаточно зламається «, — пояснює» Вістям «Невмержицький.

При все позитивній статистиці залишається неясним, скільки ще гривня зможе ужержівать позиції. Проект держбюджету на 2020 рік побудований на прогнозі до кінця року 28,2 грн / $. Правда, нинішній бюджет розраховували виходячи з курсу в 29,4 грн / $.

При цьому і в Мінфіні, і в НБУ неодноразово запевняли: «бюджетний курс не є прогнозом, тому слід сприймати його виключно як технічний показник, взятий для розрахунків заради створення» подушки безпеки «.

Як говорить економіст Олег Пендзин, курс, який ми спостерігаємо зараз в обмінниках, — абсолютно штучний.

«Це штучне захід, який забезпечується за рахунок фантастичною ставки прибутковості ОВДП — 16%. Природно, таку прибутковість інвестори не можуть ігнорувати. Але прийде час, коли потрібно буде віддавати борги. Для порівняння, на початок року заборгованість держави по ОВДП була 9 млрд грн . Зараз — 92 млрд грн. Потрібно розуміти, що це не фортеця української економіки, а чиста маніпуляція, яка закінчиться тоді, коли це буде завгодно чолі Мінфіну або голові НБУ «, — сказав Пендзин.

«Можна подумати, що зміцнення гривні відбилося зниженням цін на полицях в магазинах … Але ж ні, ціни, навпаки, зростають. А відбувається це тому, що бізнес добре знає, що державі вірити не можна. Він розуміє, що в будь-який момент по клацанню пальців курс гривні впаде знову. Тому всі ризики, пов’язані з курсом, підприємці зараз закладають в ціну «, — додав Пендзин.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий