Come back Авакова: эксглава МВД возвращается в политику с тремя «бывшими»

Аваков возвращается в политику / Прессслужба МВД Украины

Арсен Аваков возвращается в большую политику. Накануне многолетний министр внутренних дел впервые появился на публике после своей отставки. Далее читайте на украинском.

Він жорстко критикував нинішню владу. Також схарактеризував їхню роботу словами «феноменальний ідіотизм».

Розпочав свій come back Аваков з «теплої ванни» на каналі Ріната Ахметова. Там він і вперше заговорив про причини своєї відставки.

Виявляється, за словами самого Авакова, він пішов з посади, бо «занадто сильний і незалежний».

Колишній міністр МВС «пісочив» оточення Володимира Зеленського за те, що ті не вміють заперечувати президентові. Ніби тільки він один насмілювався це робити.

Повний випуск «Такі справи» за 5 листопада: дивіться відео

Співпраця з «колишніми»

Критикував Аваков і роботу Ради національної безпеки і оборони за Зеленського. Водночас ще пів року тому на каналі того ж Ахметова він хвалив роботу РНБО, зокрема і свою, адже був одним з членів Ради нацбезпеки.

Про свої амбіції після відставки Аваков говорив дуже туманно, але чітко дав зрозуміти, що повертається у велику політику, аби схрестити всю ахметівську опозицію. Колишній міністр МВС не виключив співпрацю з ще трьома «колишніми»:

  • колишнім спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим;
  • колишніми прем’єрами Володимиром Гройсманом і Арсенієм Яценюком.

Знаєте, що об’єднує всіх цих колишніх? Розуміння того, як треба реформувати країну. Але чомусь це розуміння приходить тоді, коли чиновники йдуть з посади та починається черговий виборчий сезон.

Ймовірно, після цього їм відкриваються таємні знання і вони досягають повного державного просвітління.

Поодинці Разумков, Гройсман, Яценюк і Аваков сьогодні абсолютно непрохідні політики. Вони не можуть грати роль вождя партії.

Аваков, Яценюк і Гройсман можуть створити коаліцію / Фото LB.ua

Натомість у спільній команді політики матимуть непогані шанси, які тільки збільшуватиметься медіапідтримка та фінансування олігарха Ахметова.

Об’єднання Разумкова

Авакова можуть підтримати правоохоронці. Водночас Яценюка хіба що будівельники його стіни з Росією. До речі, Разумков вже організував в парламенті свою маленьку групу, яку назвав «Розумна політика».

Як креативно обіграв своє прізвище… В це об’єднання, за даними джерел видання «Українська правда», увійдуть приблизно 25 народних депутатів з:

  • «Слуги народу»;
  • «Батьківщини»;
  • позафракційних.

Серед них зокрема «слуга народу» Артем Дмитрук, якого можуть з тих «слуг» незабаром погнати.

Також в об’єднанні Разумкова є ще одна колишня «слуга» Людмила Буймістер, яку звинувачують у лобіюванні інтересів Ахметова.


Разумков створив своє об’єднання / Фото «Слово і діло»

Дивлячись на таку компанію, в об’єднання Разумкова має бути інша назва. Не дивно, що у його групі буде багато представників «Батьківщини».

Серед ймовірних союзників Аваков назвав навіть лідерку «Батьківщини» Юлію Тимошенко. Не здивуюсь, якщо десь там ще й Олег Ляшко випливе.

Чи позитивним кроком для нас є факт того, що Аваков повертається у велику політику, так фактично з неї не вийшовши? Однозначно – ні.

Токсична й одіозна фігура

Аваков – максимально токсична і одіозна фігура. Достатньо лише згадати декілька ситуацій, пов’язаних із ним. Наприклад, справу про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Що відомо про справу?

Майже 2 роки тому тодішній керівник МВС запевняв, що є неспростовні докази провини трьох підозрюваних: лікаря Юлії Кузьменко, медсестри Яни Дугарь і ветерана АТО Андрія Антоненка. Справа ще триває, але реальних доказів немає і досі.

Або ж нерозслідувану справу Катерини Гандзюк, стрілянину п’яних поліцейських по 5-річному хлопчику Кирилу Тлявову та провал поліцейської реформи.

Та не дивлячись на всі ці факти, політична сила, якщо в ній буде Аваков, все одно отримає свій шматок електорату. Сам колишній керівник МВС назвав себе центристом, Гройсмана та Яценюка – правоцентристом, а Разумкова лівоцентристом.

В такий спосіб партія об’єднаних опозиціонерів Ахметова може претендувати і на частину електорату «Слуг народу» і боротись за тих, хто взагалі не ходив голосувати на останніх виборах. Згадайте, якою низькою була явка виборців.

Вкотре ми бачимо ситуацію, коли старі політики, пов’язані з корупційними схемами, перефарбовуються і лізуть у владу – замість того, аби відповідати перед законом. Вони маніпулюють думкою людей і вводять громадян в оману, аби ми з вами на це велись.