Деятельность наемников «Вагнера» в Ливии: ООН впервые в своем отчете обнародовала детали

В Ливии находятся от 800 до 1200 россиян, включая снайперов и специализированные подразделения. В основном они являются наемниками из российской частной военизированной «группы Вагнера».

Про це мовиться у доповіді Організації Об’єднаних Націй, яку світові інформаційні агенції отримали 6 травня. За словами експертів ООН, підтримують російські найманці з групи «Вагнера» лівійського командувача Халіфу Хафтара. Останній має намір захопити столицю країни – місто Тріполі, передає «Радіо Свобода».

До теми Дві тисячі російських найманців ПВК «Вагнер» у Лівії: Ердоган розкрив деталі

Зауважимо, що засоби інформації США і раніше повідомляли про діяльність «вагнерівців» у Лівії. Але це вперше, коли їхню присутність підтвердили у звіті ООН.

Раніше у численних публікаціях журналісти писали, що «приватна військова компанія Вагнера» є наближеною до президента Росії Володимира Путіна. Водночас вона бере участь у конфліктах, де Москва прагне впливати неофіційно, без залучення армійських підрозділів. Мовиться я про бойові дії в кількох країнах – від України та Сирії до країн Африки.

Щодо Лівії, то тут «вагнерівці» надають технічну підтримку для:

  • ремонту військових машин,
  • участі в бойових операціях,
  • участі в операціях впливу».

В експертному звіті ООН підкреслюють, що воєнізована група також бере участь у «більш спеціалізованих військових завданнях». Зокрема, здійснює

  • фаховий контроль ведення артилерійського вогню;
  • радіоелектронну боротьбу.

Понад два десятки рейсів цивільних літаків між Росією та Східною Лівією з серпня 2018-го по серпень 2019 року були «сильно пов’язаними з власністю «групи Вагнера» або пов’язаних із нею компаній,
– зазначають експерти ООН.

Загалом «група Вагнера», за даними організації, перебуває в Лівії з жовтня 2018 року . У звіті вказано, що лояльні визнаному міжнародною спільнотою уряду Лівії сили, захопили зразки, «типові для озброєння, яке використовували представники «групи Вагнера» в інших місцях – на сході України та в Сирії». Також, мовиться у документі, сили «Вагнера» використовують техніку, характерну для російських військових.

Експерти ООН з’ясували, що більшість найманців «групи Вагнера» є громадянами Росії, але є також громадяни Білорусі, Молдови, Сербії та України.

До речі Російські спецслужби приховують смерть своїх найманців-«вагнерівців» у Сирії: деталі

Коротко про конфлікт у Лівії

  • Лівія перебуває у стані громадянської війни.
  • Сталося це після того, як народне повстання, яке підтримує НАТО, скинуло диктаторський режим полковника Муаммара Каддафі в 2011 році.
  • Схід і більшу частину території країни контролює «Лівійська національна армія» на чолі з Хафтаром.
  • У столиці Тріполі владу має міжнародно визнаний уряд національної угоди.

Що таке ПВК «Вагнера»? Приватна військова компанія «Вагнера» – це російська військова структура, що формується з найманців. Була створеною у 2013 році та за цей час брала участь у бойових діях у низці «гарячих точок». Зокрема, найманці «Вагнера» воювали на Донбасі на боці Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, а також у Судані.

Росія не визнає найманців на офіційному рівні, проте у російських ЗМІ організація згадуєтья як приватна військова компанія під командуванням підполковника ЗС РФ у відставці Дмитра Уткіна, більш відомого за позивним «Вагнер».

За даними джерел німецької газети Bild у Бундесвері, загальна кількість російських найманців досягає 2,5 тисяч осіб.