Депутати хочуть перезапустити ДБР: навіщо це робити?

Парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності підтримав перезапуск Державного бюро розслідувань. Коли чекати?

3 грудня Верховна Рада розгляне законопроект про перезапуск ДБР, в результаті чого нинішній глава бюро Роман Труба достроково втратить свою посаду. У парламенті відзначили, що хочуть змінити структуру ДБР, зробивши його одним з найвпливовіших правоохоронних органів в країні. Роман Труба виступає проти свого звільнення. Він вважає, що до ДБР є претензії у чиновників, проти яких в бюро встигло завести справи. Труба наголосив, що на його звільнення чекає не дочекається екс-президент Петро Порошенко. Чиновник вважає, що повинен відпрацювати на своїй посаді ще три роки.

Що говорить влада?

Народний депутат Денис Монастирський розповів, що ДБР хочуть зробити державним правоохоронним органом, а новому директору ДБР надати повноваження для одноосібного прийняття рішень. Верховна Рада буде серйозніше контролювати діяльність ДБР і матиме право звільнити главу бюро, якщо його діяльність за звітний рік буде визнана незадовільною. Крім цього, депутати хочуть дозволити перевести в ДБР частину правоохоронців, які займалися розслідуванням справ, пов’язаних з Майданом.

Що кажуть експерти?

Політтехнолог Борис Тизенгаузен впевнений, що перезапуск відбудеться як і задумала влада. Це означає, що Труба втратить посаду. Експерт вважає, що влада затіяла цю реформу, тому що хоче мати лояльну до себе структуру. Тим більше, що ця структура займається дуже широким спектром справ. Тизенгаузен нагадав, що Роман Труба загруз в конфліктах зі своїми заступниками, які призначалися в цей орган за квотами БПП і «Народного фронту». Ця війна заважає роботі бюро, тому для президента найлегше змінити все керівництво ДБР. За словами експерта, Труба намагався продемонструвати лояльність до чинної влади, коли оголосив підозру Порошенку. Але Тизенгаузен вважає, що це не допоможе йому затриматися на своєму місці.

Політтехнолог Олександр Кочетков нагадав про плівки, на яких нібито Роман Труба за вказівкою Офісу президента призупиняє одні справи і запускає інші. Кочетков вважає, що після потрапляння цих аудіозаписів в мережу, Трубу «спишуть» і поставлять на його місце незаплямовану людину. Експерт не виключає, що Офіс президента може використовувати главу ДБР наостанок, давши йому надію і зажадавши гучних затримань або вироків.

Політтехнолог Юрій Подорожний заявив, що нова влада хоче позбутися самостійних антикорупційних органів. За словами експерта, завдяки Роману Трубі дуже серйозний правоохоронний орган перетворився на дешевий водевіль. ДБР мало розслідувати справи проти вищих посадових осіб, а воно просто виконувало вказівки влади. Подорожний зазначив, що зараз різні групи впливу борються за те, щоб контролювати це ключове відомство, оскільки той, хто буде контролювати ДБР, по суті контролюватиме державну владу в Україні.

Раніше RabinovichTV писав, чи зможе Україна відмовитися від співпраці з МВФ.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий