Депутатів будуть карати за прогули: Зеленський підписав закон

Зеленський дав добро на покарання депутатів-прогульників. Що це означає, як саме каратимуть?

Невже найбільша проблема Верховної Ради – низька відвідуваність засідань нардепами вирішена, і народні обранці ходитимуть на роботу як прості громадяни України?

Зеленський дав добро на покарання депутатів-прогульників. Що це означає, як саме каратимуть?

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України», який передбачає позбавлення народних депутатів фінансового забезпечення за злісні прогули. Про це повідомляє сайт Верховної Ради України.

Президент підписав зміни до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України». Як зазначено на сайті ВР, 25 жовтня документ «повернуто з підписом від Президента».

Однак слід зауважити, тут не зрозуміло, які причини будуть поважні, наприклад, чи достатньо буде принести депутату довідку про хворобу, в документі не уточнюють.

Ну, що ж ухвалення президентмо цього закону це добре, але як це все буде виглядади в реалії – поживемо – побачимо… Ви ж розумієте, що на практиці все відбувається інакше… Наприклад, багато експертів, коментуючи цей закон, схиляються до думки, що на жаль, «ніякі штрафи на депутатів не діють, бо прогульниками є переважно доларові мільйонери, для яких заробітна платня не є стимулом»…

Як  відомо, 16 жовтня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №1035-2 щодо позбавлення народних депутатів фінансового забезпечення за прогули. Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів.

Отже, закон передбачає, що нардеп не отримає відшкодування витрат , пов’язаних із виконанням повноважень, за відповідний календарний місяць, якщо він за календарний місяць протягом однієї чергової сесії ВР без поважних причин пропустив понад 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях парламенту або в більш як 50% засідань комітету, до складу якого його обрано.

Припинення відшкодування витрат депутатам здійснюватиметься за розпорядженням голови ВР . Воно буде видаватися на підставі рішення Регламентного комітету, що прийматиметься відповідно до відомостей щодо обліку робочого часу депутатів, наданих апаратом ВР.

Також нардепи перед відкриттям пленарного засідання мають обов’язково реєструватися в залі засідань за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки «за». Таким чином, Рада відмовилася від письмової реєстрації депутатів.

Але, існує один нюанс, якщо народний обранець не зареєструвався, але протягом засідання голосував з питань порядку денного, він таки вважатиметься зареєстрованим за допомогою електронної системи.

Дані участі нардепів у не менш як 70% голосувань є підставою для нарахування їм зарплати за час участі у пленарних засіданнях. Облік їхньої участі у голосуваннях здійснюється за допомогою електронної системи, а дані оприлюднюються за кожен день пленарних засідань на офіційному сайті Верховної Ради та на особистій сторінці депутата, розміщеній на сайті парламенту.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті «Голос України» та вводиться в дію з 1 числа наступного місяця після опублікування.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий