Держбюджет України катастрофічно провалений за доходами

У Держказначействі України заявили, що в січні цього року стався небувалий провал по доходах держбюджету, одним з факторів якого стала курсова різниця

У січні доходи державного бюджету традиційно «просідають», проте в цьому році падіння було особливо сильним. Про це розповіла голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз.

За її словами, сильне зміцнення курсу гривні негативно позначилося на тій частині доходів бюджету, за які відповідає митниця. Однак в минулому році «червоні лінії» дефіциту держбюджету, які дозволяє закон, не були перевищені.

«Це не впливає на нашу роботу. Це впливає на надходження дохідної частини бюджету в тому числі, як стверджує митна служба, що одним з факторів є курсова різниця. Безумовно, якщо доходи не надходять, ми це відчуваємо по надходженнях податків, зборів, обов’язкових платежів «, — сказала Слюз.

Також вона зазначила, що розміщення ОВДП в минулому році сприяло зростанню дохідної частини державного бюджету, однак в січні відбулося особливо сильне просідання по доходах — сильніше ніж зазвичай відбувається в січні.

Нагадаємо, в ГКС розповіли, що підвищення пенсій, яке відбулося в жовтні 2017 року, не відповідало доходах Пенсійного фонду, через що він все частіше звертається за позиками Казначейства.

Раніше, Слюз розповіла, що в державному бюджеті на 2020 рік на медицину закладено коштів більше, ніж в минулому році, але проблеми з зарплатами медиків виникають щороку.

Також глава Казначейства поінформувала, що Мінфін, НБУ і ГКС обговорюють можливість введення практики надання банкам з боку Казначейства короткострокових кредитів overnight і overdraft. А виплати за зовнішнім держборгом в 2019 році пройшли за рахунок Держказначейства.