Дилемма Порошенко: сажать или не сажать

Дело об измене Порошенко необходимо расследовать

Относительно «дела Порошенко». На самом деле ничего удивительного и сенсационного. После пленок Медведчука и зафиксированных на них разговоров о сделке с покупкой угля у ОРДЛО, это дело неизбежно должно было появиться. Далее читайте на украинском.

Політтехнологічно це було в інтересах президентської команди. Але з точки зору суспільних інтересів цю справу обов’язково треба було розслідувати. Це було питання політичної, правової і моральної справедливості.

То був період гарячої фази війни на Донбасі. І велику суму готівкою заплатили тим, хто вбивав українських бійців. І як, на мій погляд, ця справа набагато більш вагома, ніж справа по вагнерівцях.

Чому саме зараз

Тому не треба дивуватися. Чому саме зараз» />Поки що не йдеться про звинувачення, лише про підозру. І її ще треба довести. І Петру Олексійовичу було б правильно, і гідно, хоча б прости прийти на допит і дати пояснення по суті цієї справи.

Чи заарештують Порошенка

Що буде далі з цією справою? Деякі джерела стверджують, що на Петра Олексійовича чекає арешт. Дуже сумніваюся.

Знавці української правової і судової системи іронічно кажуть, що за нинішнім законодавством, і наявним станом судів і правоохоронних органів взагалі неможливо ув’язнити в Україні будь-яку впливову людину.

Скоріше за все, на Петра Олексійовича чекає довготривала процесуальна епопея, в найгіршому випадку – лише домашній арешт, і то навряд чи.

І мета, мабуть, не в тому, щоб запроторити Петра Порошенка за грати, а в тому щоб дискредитувати його через справу про державну зраду, в якій він буде фігурувати спільно з Медведчуком. У даному випадку процес важливіше результату. І кульмінацію цього процесу з політтехнологічної точки зору краще планувати ближче до президентських виборів. А ось чи вдасться це зробити, питання відкрите.

Дилема Порошенка

У будь-якому випадку для нинішньої української влади залишається актуальною «дилема Порошенка»: саджати його чи не саджати? Більшість прихильників Зеленського хочуть судового покарання п’ятого Президента України. Але це може спровокувати і внутрішньополітичні і зовнішньополітичні ризики.

Крім того, Петро Порошенко може знадобитись Володимиру Зеленському як прийнятний спаринг-партнер для другого туру президентських виборів (у всякому разі, виходячи з нинішніх електоральних рейтингів). І тому для Офісу Президента Зеленського поки не має вже визначеної відповіді на запитання, що робити з Петром Порошенком.

Тим не менш, політичні, правові та інформаційно-іміджеві змагання з ним продовжаться. І це надовго, як мінімум, до президентських виборів 2024 року.

Підозра Порошенку: дивіться відео