Для «спокійного життя» Україна візьме в борг близько $20 млрд

Міністр фінансів Марченко повідомив, що Україні необхідно зайняти близько 20 млрд доларів на внутрішньому і зовнішньому ринках

Загальна сума запозичень України до кінця 2020 року повинна скласти 457 млрд грн. Вона включає в себе позики на внутрішньому і зовнішньому ринках. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як зазначив міністр, Мінфін планує перевипустити внутрішні позики, «зробити так званий rollover». Що стосується зовнішніх боргів, то Україна намагається фіналізувати програму з МВФ.

«На даний момент до кінця року нам потрібно запозичувати близько 457 млрд грн, але сюди входить все: і внутрішні запозичення, і зовнішні», — сказав він, пише НВ Бізнес.

За його словами, Україна планує отримати цього року від Міжнародного валютного фонду приблизно 3,5 млрд доларів. Крім того, отримання програми МВФ дозволить розблокувати фінансування Світового банку (до 1 млрд доларів), отримати макрофінансову допомогу від ЄС (1,7 млрд євро).

«Це основні concessional loans, які плануємо отримати до кінця року. Потенційно вони закриють всю потребу у зовнішньому фінансуванні. Якщо побачимо необхідність додаткового фінансування, будемо позичати на внутрішньому ринку. Активний внутрішній ринок теж повинен бути одним із основних джерел», — сказав Марченко.

За його словами, у нерезидентів знову з’являється інтерес до облігацій внутрішньої держпозики. Мінфін хоче знижувати криву дохідності.

«Питання, чому ми повинні займати вище 11%, якщо у нас річна інфляція 2,1%, мене турбує. Тому наше завдання, в тому числі в дискусії з Нацбанком, створити умови для прибутковості до прийнятних рівнів», — зазначив глава Мінфіну.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України за результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 19 травня 2020 року залучило до державного бюджету 21,202 млрд грн.

Раніше, Кабінет міністрів схвалив проект Меморандуму про економічну і фінансову політику з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та проект листа про наміри до МВФ.