Для заробітчан: Україна вводить нові правила для роботи за кордоном

Депутати написали нові правила для працевлаштування за кордоном, які торкнуться як компаній-посередників, і самих працівників

Ринок закордонного працевлаштування чекають глобальні зміни. Нові правила гри торкнуться як компанії-посередників, так і самих претендентів в Україні. Відповідні нововведення міститися в законопроекті № 2365 «Про захист трудових мігрантів та боротьбі з шахрайством в працевлаштуванні за кордоном».

Документ під купол вніс цілий ряд нардепів від партії «Слуга народу», серед яких також значиться голова парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, пише UBR.ua.

Обов’язки рекрутера

Головні нововведення законопроекту:

Скасування ліцензій для компаній-посередників. Їх реєстрація буде проходити за заявницьким принципом;

Агентствам заборонять брати будь-які гроші з претендентів, в тому числі, і за консультації. Всі витрати з пошуку кадрів повинні будуть оплачувати посередникам роботодавці;

Посередник зобов’язаний надати здобувачеві зразок трудового договору зрозумілою працівникові мовою;

За порушення умов трудового договору в процесі роботи посередники не будуть нести ніякої відповідальності.

«Як рекрутер в Україні може гарантувати поведінку іноземної компанії? Це неможливо і не має сенсу. Висновок трудового договору гарантуватиме українцеві оплату праці, можливість відстоювати свої права в іноземній державі. Навіть якщо роботодавець повівся некоректно, він буде змушений виконати умови договору. Проблема в тому, що зараз багато українців працює за кордоном нелегально, без всяких договорів та соцзахисту. Відповідно, саме ця частина трудових мігрантів більше ризикує залишитися без зарплати », — розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Разом з цим, рекрутер повинен буде:

показати договір про співпрацю з іноземним роботодавцем;

пояснити здобувачеві характер майбутньої роботи, умови та розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування і про переваги легального працевлаштування за кордоном;

Повідомити про наявність міжнародних договорів (угод) в сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою перебування.

скасування ліцензій

Переклад реєстрації учасників ринку на заявний принцип покликаний допомогти вивести його з тіні, де зараз працюють переважна кількість компаній.

До того ж, зараз існують сотні компаній з ліцензією, які фактично не працюють, і шахраї можуть користуватися цим. Претенденти не звіряють номери ліцензій і, таким чином, несумлінні гравці можуть використовувати чужу ліцензію.

«Безсумнівно ринок працевлаштування за кордоном сьогодні зацікавлений в переході на заявний принцип, оскільки інтерес до реєстрації та купівлі такого роду компаній є як всередині країни, так і у за кордоном. Зараз вартість отримання дозволів становить до 2 000 грн., Проте юридичні послуги з оформлення і подачі документів додатково обійдуться в не менше 5 000 грн », — зазначив керуючий партнер ЮК «Альянс Правових Сил» Віталій Собкович.

За словами експертів, оформлятися компаніям-посередникам стане набагато легше. Для реєстрації в якості рекрутингової компанії, агентству буде досить:

Надіслати листа до Мінсоцполітики, в якому заявити себе, як організацію, що займається діяльністю по набору персоналу для закордонних роботодавців.

У декларації потрібно буде вказати дані про держреєстрацію, місцезнаходження компанії і місце ведення діяльності, а також дані керівника.

Після цього компанія буде внесена у відкритий реєстр, в якому можна буде в будь-який час перевірити її наявність.

Ті компанії, які не мають в реєстрі, будуть вважатися порушниками законодавства.

За що потрібно заплатити

Зараз плата, яку беруть деякі посередники у працевлаштуванні, змінюється, в залежності від країни, куди здобувача обіцяють влаштувати на роботу, і може варіюватися від $ 50 до $ 1000..

В середньому, українці платять від $ 100 до $ 300 за працевлаштування. Оплату посередницьких послуг найчастіше беруть ті компанії, які допомагають в оформленні робочих віз.

«Потрібно відзначити, що багато компаній вже якийсь час не та так беруть гроші з українців за працевлаштування. Всі консультації для клієнтів будуть безкоштовними, а послуги посередника буде оплачувати роботодавець, як це відбувається в разі пошуку роботи всередині України », — говорить Воскобойник.

Для здобувача залишаються витрати, пов’язані з дорогою, купівлею страховки, витрати, пов’язані з легалізацією документів і їх переведенням (при необхідності), транспортні витрати.

Що стосується житла і їжі, то це залежить від умов конкретного роботодавця. Наприклад, в Польщі багато компаній пропонують житло для своїх працівників на безкоштовній основі. Крім цього, можуть годувати персонал обідами за рахунок роботодавця. Питання житла і харчування потрібно обговорювати заздалегідь, ще в момент пошуку роботи за кордоном. 

«Скасування оплати здобувачем роботи послуг посередника передбачає оплату його послуг роботодавцем, що буде стимулювати реальний пошук персоналу та відповідальність за його відповідність критеріям роботодавця», — зазначив Собкович.

За словами учасників ринку, прийняття даної ініціативи дозволить побороти шахрайство в сфері міжнародного працевлаштування протягом 1-2 років. Завдяки забороні на оплату вакансії здобувачем, компанії — посередники зможуть заробляти тільки на роботодавців, що значно поліпшити якість їх роботи.

Вони, з одного боку, повинні будуть відправляти роботодавцю саме тих працівників, які йому потрібні, а з іншого, не будуть обманювати людей, розповідаючи небилиці про їх майбутню роботу.

«Якщо українець приїде до роботодавця і побачить, що умови роботи і життя не відповідають обіцяним, він не буде працювати на такому підприємстві і компанія — посередник не отримає гроші за свою роботу», — резюмував Воскобойник.

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.     

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий