До ГПУ та Нацполіції направлені обґрунтовані висновки за результатами здійснення повних перевірок декларацій ще трьох посадовців

Національне агентство з питань запобігання корупції направилодо Генеральної прокуратури та Національної поліції обґрунтовані висновки, затвердженні за результатами повної перевірки ще трьох посадовців.

Не дотримався норм антикорупційного законодавства, подаючи декларацію за 2015 рік, прокурор районної прокуратури міста ХарковаКарпенко Віталій Олександрович, а декларації за 2016 рік – депутат Сумської обласної ради Ладуха Віктор Борисович та депутат Торговицької сільської ради Кіровоградської області Поворозник Ігор Петрович.

Так, було встановлено, що Віталій Карпенко не вказав у декларації вартість автомобіляSuzuki SX-4, придбаного його дружиною у 2015 році за 120 тисяч гривень, зазначивши її як «не відомо».  Також прокурор, зокрема, занизив доходи дружини від зайняття підприємницькою на суму більшу ніж 570 000 гривень. Затверджений обґрунтований висновок направлено до Генеральної прокуратури.

Депутат Віктор Ладуха не вказав, зокрема, дохід своєї дружини від зайняття підприємницькою діяльністю та дохід дітей у вигляді грошових коштів, отриманих у спадщину (подарованих) від фізичних осіб, що не є членами сім’ї першого ступеня споріднення.

Крім того, депутат не задекларував 117 земельних ділянок у Сумській області, інтереси громади якої він представляє у відповідній обласній раді, тапроігнорував надання Національному агентству пояснень з цього приводу. Відповідні земельні ділянки належать на праві власності йому та його дітям. Загалом встановлено відображення у декларації депутата недостовірних відомостей на суму 1 673 100  гривень.

Депутат Ігор Поворозник не задекларував право власності на 2 земельні ділянки у с. Торговиця, а також не вказав ще 57 земельних ділянок (паїв), які він орендує у місцевої ради цього ж села, депутатом якої він є. Також депутат не вказав у декларації вартість придбаного у 2016 році автомобіля Mersedes Benz, зазначивши її як «не відомо». За результатами перевірки декларації Ігоря Поворозника встановлено недостовірні відомості   на загальну суму  1 967 238 гривень. Затверджені обґрунтовані висновки щодо депутатів відповідних місцевих рад направлено до Національної поліції.

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму  понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366-1 Кримінального кодексу України.

Національне агентство також зазначає, що затвердження  обґрунтованого висновку та направлення його до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для здійснення досудового розслідування .

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий