До суду направлено ще 4 протоколи про адміністративні правопорушення щодо несвоєчасного подання е-декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду ще 4 протоколи про адміністративні правопорушення щодо несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Рішення про це прийняті на засіданні Національного агентства.

Протоколи складено стосовно депутата Обухівської районної ради Дениса Василя Ярославовича, головного оперуповноваженого-інспектора відділу оперативно-фінансового моніторингу управління запобігання корупції та оперативно-фінансового моніторингу Національної поліції Герасименка В’ячеслава Петровича та  головного державного інспектора відділу інформаційно-аналітичного забезпечення митних інновацій ДФС Ткачука Євгена Анатолійовича.

Так, Василь Денис подав щорічну декларацію за 2016 рік лише у березні цього року, після отримання від Національного агентства повідомлення про встановлення факту неподання ним відповідної декларації.

Євген Ткачук з порушенням визначених ЗУ «Про запобігання корупції» строків подав декларацію після звільнення за 2016 рік, а  В’ячеслав Герасименко несвоєчасно подав 2 декларації – перед звільненням та після звільнення за 2017 рік. Таке правопорушення  тягне за собою відповідальність, передбачену статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національне агентство ще раз нагадує про встановлений Законом обов’язок щодо подання  не лише щорічних декларації, а й декларації перед та після звільнення.

Звертаємо увагу, щорічна декларація та декларація особи, що припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), подається з 1 січня до 1 квітня року, наступного за звітним. Декларація особи, що припиняє таку діяльність (перед звільненням), подається в день звільнення, а якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця  –  не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб’єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Національне агентство також зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення у судовому порядку.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий