До суду направлено ще 7 протоколів про порушення вимог закону щодо повідомлення про наявний конфлікт інтересів

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду ще 7 протоколів про адміністративні правопорушення, які стосуються недотримання депутатами місцевих рад вимог закону щодо обов’язку публічно повідомляти про наявний у них конфлікт інтересів до прийняття рішення чи вчинення дій.

Протоколи складено стосовно депутата Сквирівської районної ради Київської області Гончарука Олега Григоровича, депутата Сумської міської ради Кушніра Ігоря Григоровича, депутата Макарівської селищної ради Київської області Мазепи Тетяни Петрівни та депутата Переяслав-Хмельницької районної ради Романенка Володимира Івановича.

Так, Олег Гончарук, який є особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», попередньо самостійно публічно не оголосив про конфлікт інтересів під час засідання ради, на якому розглядався проект рішення «Про затвердження списку присяжних Сквирського районного суду» та взяв участь у голосуванні за його прийняття. Враховуючи, що депутат був одним із кандидатів включених до вказаного списку, він мав приватний інтерес, який полягав в отриманні ним статусу присяжного та, відповідно, отриманні в подальшому матеріальної вигоди, передбаченої статтею 68 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Не повідомивши про такий же за змістом конфлікт інтересів, Володимир Романенко підтримав під час голосування проект рішення, відповідно до якого отримав статус присяжного Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду.

Депутат Ігор Кушнір також, маючи приватний інтерес щодо найшвидшого отримання прибутку, підготував та подав Сумському міському голові обґрунтування необхідності розгляду міською радою проектів рішень без дотримання термінів їх оприлюднення, на підставі чого вони включені до порядку денного найближчої сесії Сумської міської ради. Відповідними проектами рішень передбачалось передати депутату як суб’єкту підприємницької діяльності  у користування на праві особистого строкового сервітуту 6 земельних ділянок  під розміщення тимчасових споруд (кіосків).

Тетяна Мазепа в умовах реального конфлікту інтересів під час голосування депутатів селищної ради підтримала проект рішення про затвердження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки своєї дочки із індивідуального садівництва на обслуговування житлового будинку.

Відповідальність за такі правопорушення, а саме – неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах такого конфлікту, передбачена частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, відповідно до частини першої статті 35 Закону правила врегулювання конфлікту інтересів, зокрема, депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.

Механізм врегулювання конфлікту інтересів у депутата ради визначений статтею 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якою депутат місцевої ради має право брати  участь у розгляді, підготовці  та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про конфлікт інтересів під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Національне агентство зазначає, що складення протоколу і передача його до суду не означає визнання особи винною у вчиненні правопорушення, а є підставою для судового провадження у справі про адміністративне правопорушення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий