До уваги представників громадськості та експертів!

Органи влади розпочали підготовку антикорупційних програм на новий період!

На сьогодні працівники уповноважених підрозділів (уповноважені особи) з питань запобігання та виявлення корупції (у разі їх відсутності – інші структурні підрозділи, визначені відповідальними за здійснення вказаної діяльності) завершують здійснення заходів щодо моніторингу та оцінки виконання антикорупційних програм на 2017 рік (до Національного агентства надійшла інформація щодо виконання антикорупційних програм від 100 органів влади).

Подальшим кроком для підготовки антикорупційних програм на наступний період має стати здійснення оцінки корупційних ризиків у діяльності органів влади. Така оцінка повинна проводитися відповідно до Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади[i] – колегіально (комісією з оцінки ризиків) або одноособово (уповноваженою особою з урахуванням Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого постановою Уряду від 04 вересня 2013 року № 706).

Національне агентство закликає представників громадськості та експертів долучатися до процесу оцінки корупційних ризиків у діяльності органів влади – міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних рад та державних адміністрацій, інших державних органів.

Зокрема, якщо ви працюєте у сфері діяльності органу (займаєтеся експертною діяльністю, проводите дослідження тощо) і вам відома інформація про причини і умови, що призводять до вчинення корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень (недосконалість нормативно-правових актів, недостатня відкритість діяльності і т.д.), при цьому у вас є пропозиції як це можна виправити – звертайтесь до органів влади для включення вас до складу відповідних комісій або ж направляйте такі матеріали до органів та Національного агентства для врахування під час проведення оцінки та погодження антикорупційних програм.

Звертаємо увагу – йдеться не про випадки корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень, а про чинники та ризики, тобто те, що, як правило, передує чи призводить (може призводити) до вчинення посадовими особами органу влади таких правопорушень! Крім того, визначальним фактором врахування органами влади пропозицій є зазначення у них чинників корупційного ризику у діяльності/бездіяльності посадових осіб органу влади та спрямованість запропонованих механізмів на ліквідацію або мінімізацію умов (причин) виникнення корупційних ризиків.

Не будьте байдужими – долучайтесь до розробки заходів щодо усунення корупційних ризиків!

Довідково: Національне агентство підготувало листи до керівників органів влади з проханням сприяти створенню умов для виконання на належному рівні заходів щодо підготовки антикорупційних програм таких органів, забезпечивши доступ представників громадськості та експертів до вказаного процесу.

Затверджена рішенням Національного агентства від 02 грудня 2016 року № 126, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за № 1718/29848.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий