Додаток FaceApp: розвага чи загроза вашій безпеці

Користувачі з задоволенням діляться в соціальних мережах постареним фото, але при цьому не сильно замислюються про безпеку

Додаток FaceApp, розроблене групою російських розробників в 2017 році, набрала більшу популярність за останні кілька днів. Тепер експерти стурбовані тим, що додаток може створити загрозу конфіденційності персональних даних користувача.

Багато користувачів побоюються, що розробники можуть отримати доступ до їх особистої інформації, пише Daily Mail.

Політика конфіденційності FaceApp говорить, що додаток збирає дані про місцезнаходження користувача, історії переглядів, в тому числі відвідування веб-сторінок, додаткових настройках і «іншу інформацію, яка допомагає в поліпшенні сервісу».

У свою чергу cybersecurity lead в Datas Technology Єгор Папишев розповів, що розробник цього застосунка має юридичну адресу в США, відповідно несе серйозну відповідальність за розроблювальне програмне забезпечення: з законодавством сполучених Штатів не жартують. Говорячи про безпеку використання будь-якої програми на смартфоні, передусім ми говоримо про ті дозволи, які потрібні цим застосункам для роботи.

Нагадаємо, фотосервіс FaceApp зробив безкоштовним фільтр, який зістарює фотографію користувача. Це повернуло сервіс в топи магазинів застосунків: на момент написання матеріалу FaceApp був у лідерах Google Play в Україні. Старими фото користувачі охоче діляться в соцмережах.

Сервіс FaceApp, який обробляє фотографії за допомогою нейромереж, з’явився в 2017 році. Його творець — виходець з «Яндекса» Ярослав Гончаров, директор російської Wireless Lab, компанії-розробника застосунка, пише AIN.UA.

Як розповіла голова ГО «Лабораторія цифрової безпеки» Ірина Чуливская, якщо ви логінитеся в FaceApp через свій Facebook-профіль — він просить доступ до загальної відкритої інформації з вашого профілю, імейл-адреси, і всіх фотографій у вашому Facebook (в тому числі, розшарені тільки друзів або тільки для себе).

Якщо ви встановлюєте FaceApp як застосунок на смартфон — він також буде мати доступ до всіх фотографій на вашому смартфоні, в тому числі, які ви ніколи не поширювали в інтернеті. Крім того, в політиці приватності FaceApp сказано, що вони можуть збирати інформацію про те, якими сервісами ви ще користуєтеся, з якого саме пристрою заходьте, які сайти відвідуєте, і деяку іншу інформацію з вашого браузера тощо.

Насправді нічого такого, чого не збирають більшість інших програм, то ж Facebook, різні месенджери, програми для редагування фото тощо. Можна сказати, ви платите своїми даними за те, щоб користуватися такими програмами. Ці дані використовують, щоб краще вивчати користувачів і пропонувати їм відповідні послуги і релевантну рекламу.

Сервіс FaceApp розроблений російською компанією Wireless Lab. Юридична адреса цієї компанії також російську, тому ймовірно, що вони діють в рамках російського законодавства, і їх спецслужби можуть отримати доступ до даних, які Wireless Lab збирає і зберігає.

Якщо ви вважаєте, що за вами можуть цілеспрямовано шпигувати російські спецслужби, або ж принципово не хочете відправляти в Росію ніякі свої дані — тоді варто уникати таких сервісів і застосунків.

Експерт не рекомендує дивитися на себе в старості Володимиру Зеленському, Степану Полтораук або Івану Баканову. Але для більшості користувачів, на її думку, це не проблема. Експерт також порекомендувала встановлювати тільки ті програми, які вам дійсно потрібні.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий