«Доктор Супрун» — це вирок для України, – «Червона картка» №936

Чому Уляна Супрун досі є «кристально чистим» і недоторканним чиновником?

політика справа тонка. А самі політики – це як пощастить. Причому як їм самим, так і нам. Тому що від особистості політика залежить не тільки те, як добре чи погано він влаштується, а й ми всі, тому що робота будь-якого чиновника – це взагалі-то для нас з вами.

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун , безумовно, є одним з найбільш непотоплюваних українських політиків наших днів. Незважаючи на всі пертурбації останніх тижнів, вона досить впевнено зберігає за собою свою посаду і сподівається продовжити свою кар’єру при адміністрації нового президента, хоча парламент так і не зміг затвердити її в повноцінному статусі міністра в силу величезної одіозність і непопулярності американської чиновниці. Мало того, те, що робить Уляна Супрун , періодично призводить до шоку громадськість і навіть багатьох членів уряду. Проте, Уляна на посаді. І творить — що хоче.

З цією ситуацією розбирається Андрій Томський — автор і ведучий програми » Червона картка «, черговий випуск якої вийшов в ефірі телеканалу  Rabinovich TV  в понеділок, 1 июля.

Команда Володимира Зеленського явно не знає, що робити з Уляною Джорджевной, оскільки люди з його оточення роблять плутані суперечливі заяви, натякаючи на звільнення чиновниці, а потім заявляючи, що вона все-таки збереже свою посаду. Тим часом Супрун завжди демонструвала підкреслену лояльність колишньому президенту Петру Порошенко і по суті, брала участь в його передвиборній кампанії, особисто бути присутнім на з’їзді, де висувався колишній гарант. У Супрун були для цього всі підстави, адже саме Петро Олексійович надав їй українське громадянство разом з посадою міністра, незважаючи на те, що це рішення вже три роки викликає протести провідних медиків України і більшості українських громадян. Досить згадати, що, згідно з минулорічним опитуванням, Супрун впевнено лідирувала в антирейтингу українських політиків, оскільки 46% опитаних українців різко негативно ставилися до дій заокеанської чиновниці. Хоча з нею конкурував цілий пул вкрай непривабливих персонажів.

З тих пір ця народна нелюбов тільки погіршилася, адже нинішньою зимою країна пережила епідемію кору, яка вивела Україну в абсолютні світові лідери з захворюваності на цю небезпечну інфекцію. Причому головною причиною кризи стала хронічна недостача необхідних вакцин, в якій був винен МОЗ.

Звичайно, в будь-якому більш-менш демократичній державі це відразу ж привело б до відставки міністра, адже за три роки ефективного керівництва Супрун країна перетворилася в глобальний резервуар кору, що навіть призвело до спалаху цієї хвороби в Нью-Йорку, куди занесли хворобу єврейські прочани з України. Однак, незважаючи на скандальність ситуації, чиновниця явно не відчувала за собою ніякої провини за те, що відбувається. Всю зиму вона бадьоро писала на своїй сторінці в Facebook про шкоду чорної ікри, воювала з радянськими новорічними салатами, мочила манту і намагалася змістити свого принципового критика — директора Інституту серця Бориса Тодурова.

Ганебний інцидент в Одесі, де обморожені люди лежали через брак місць по двоє на одному ліжку або навіть на холодній підлозі, був спущений владою на гальмах — за ним передбачувано не було ніяких серйозних оргвисновків і відставок. А зовсім недавно, в травні, високопоставлена ​​чиновниця-мільйонерка з особливим цинізмом розповіла жебраком українцям про шкоду звичайного ріпчастої цибулі – після того як він рекордно подорожчав завдяки провальній політиці її колег по Кабміну.

По суті Супрун може робити і говорити все що захоче, оскільки американське походження і статус «білої пані української політики» гарантує їй повну недоторканність. Незважаючи на загальне народне невдоволення, провідні українські політики із задоволенням просувають міф про «успішної» медичну реформу, який добре продається на міжнародних форумах і конференціях. Але головне — все її дії повністю вкладаються в канву політики економії, яка є альфою і омегою нинішнього Кабінету Міністрів. Скорочення «нерентабельних» лікарень і «надлишкового» медперсоналу, економія на швидких, повальна комерціалізація медичних послуг — все це становить саму суть медреформи, яка по суті покликана зняти з держави необхідність платити за лікування своїх громадян. Хоча за підсумками це буде коштувати Україні величезних людських втрат, які додатково посилять і без того катастрофічну депопуляцію населення.

Саме в цьому ключі слід розглядати останню ініціативу виконуючою обов’язки міністра, яка оголосила про рішення закрити всі існуючі в країні дитячі будинки. За словами Супрун , з 1 січня ці державні установи перестануть приймати дітей, а в 2023 році цілком припинять роботу. При цьому знаходяться в них діти будуть повернуті батькам або передані в прийомні і патронажні сім’ї.

Безумовно, за цим рішенням стоїть банальне бажання заощадити бюджетні кошти на утриманні дитячих будинків. Однак можна не сумніватися — воно практично неминуче приведе країну до справжньої гуманітарної катастрофи. У нас налічується близько 73 тисяч дітей, які залишилися сиротами або були позбавлені батьківського піклування, а держава утримує в спеціалізованих закладах близько 25 тисяч з цієї кількості неповнолітніх. Характерно, що їх число постійно зростає в силу триваючої війни і прогресуючого соціальної кризи. Ліквідація дитячих будинків призведе в цих умовах до того, що більшість дітей віддадуть на руки родичам, від яких їх часто рятували, оскільки не секрет, що батьки багатьох вихованців дитбудинку відносяться до антисоціальних категоріям населення. Таким підліткам буде загрожувати насильство, сексуальна експлуатація, наркоманія, алкоголізм і супутні їм хвороби. Багатьох з них будуть з дитячих років залучати до злочинність, що в цілому погіршить і без того важку криміногенну обстановку.

Життя і здоров’я покинутих державою маленьких українців будуть перебувати під постійною загрозою, але їх доля вже не буде хвилювати депутатів або чиновників.

Передача в патронажні сім’ї теж не є панацеєю, хоча в країні є безліч людей, які бажають усиновити дитину і довгі роки борються за це з бюрократичним апаратом. У нинішніх українських реаліях така ініціатива може привести до справжньої торгівлі дітьми, яких будуть «усиновлювати» представники все тих же кримінальних кіл, використовуючи рабську працю неповнолітніх, як це і зараз відбувається в різних регіонах країни на полях, в шахтах, в цехах і на бурштинових копальнях, або залучаючи їх у різні форми секс-бізнесу. І немає ніяких сумнівів, що український уряд, який банальним чином списує зі свого балансу частину майбутнього покоління українців, не зможе і не захоче проконтролювати захист їх прав.

Але пройдуть роки, і ця бездумна політика принесе свої плоди у вигляді сплеску злочинності, коли на вулиці українських міст вийдуть нікому не потрібні, неосвічені, але дуже небезпечні для оточуючих підлітки. Звичайно, якщо хтось ще тоді залишиться в нашій країні. Тому що дії МОЗ так чи інакше б’ють не тільки по дітях. Але і за всіма іншими. Тому що, якщо ви думаєте, що якщо платите податки і оплачуєте медицину, яка нам покладена всім за Конституцією — ви вже помиляєтеся.

Всупереч Конституції та рішенням Конституційного суду, який визнав незаконність верифікації, Мінфін має намір перевірити всіх українців, які зареєструвалися в електронній системі охорони здоров’я і претендують на бюджетні 370 гривень на рік. У пояснювальній записці зазначено, що декларації з сімейними лікарями підписало вже близько 28 млн громадян, а це більше 65% всього населення країни. У цьому році на їх лікування з бюджету буде перераховано більше 15 млрд гривень. Але, як сказано в пояснювальній записці, таке велике число пацієнтів і чимала сума на їх лікування вимагають проведення верифікації. Складно навіть уявити розмах кампанії по «деактивації» декларацій, якщо за справу візьметься Мінфін. І головне питання — що робити українцям, яким договір з лікарем скасують або призупинять. Адже до з’ясування обставин фінансування припиняється, а медики відмовляються лікувати пацієнтів без договорів безкоштовно.

Ви дивилися програму » Червона картка «. До побачення.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий